هدایت به بالا

شورای اسلامی شهر آمل | کمالی مسئول کمیسیون اجتماعی و بانوان شورای اسلامی شهر آمل : با توانمندسازی و تقویت خودباوری در افراد آسیب دیده می توان جلوی خیلی از آسیب ها را گرفت
صفحه اصلی فید ارتباط با ما

   
  • سخن روز:  از دانشمندان بپرسید با حکما گفت و گو کنید با تهی دستان همنشینی نما یید.   'پیامبر اکرم(ص)'


کمالی مسئول کمیسیون اجتماعی و بانوان شورای اسلامی شهر آمل : با توانمندسازی و تقویت خودباوری در افراد آسیب دیده می توان جلوی خیلی از آسیب ها را گرفت

جلسه کمیسیون اجتماعی و بانوان شورای اسلامی شهر آمل با حضور اعضای شورا و مدیر و کارشناسان مرکز راه نوین برگزار شد .

 

 

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر آمل، ثریا کمالی در این جلسه گفت : در کمیسیون اجتماعی و بانوان شورای اسلامی شهر کارگروه هایی تشکیل دادیم که در این کارگروه ها مسائل دقیق تر و تخصصی تر پیگیری می شود و از همین رو در نظر داریم با کمک تجربیات مراکزی همچون راه نوین اهداف این کارگروه ها را در چشم اندازی معین پیش ببریم .

مسئول کمیسیون اجتماعی و بانوان شورای اسلامی شهر آمل با بیان اینکه پرداختن به آسیب های اجتماعی چندسالی است که در کشور ما جایگاه ویژه پیدا کرده و مسئولان به این موضوعات بیشتر می پردازند افزود : مسئله آسیب های اجتماعی اکنون به صورت جدی دغدغه مدیران و مسئولان شده است، هدف ما این است کارهای عام المنفعه صورت بگیرد تا همه اقشار جامعه بویژه مستضعفین بتوانند از این تمهیدات در جهت توانمندسازی خود استفاده نمایند و مسلما برای این کار نیاز است مردم و خیرین دغدغه مند پای کار بیایند و در این راه از ظرفیت و مشاوره شما فعالین حوزه اجتماعی نیز استفاده خواهیم کرد .

وی با بیان اینکه متاسفانه در چند سال اخیر به دلیل مشکلات عدیده مالی شاهد افزایش آسیب های اجتماعی هستیم تصریح کرد : از آنجایی که در بحث شهرسازی هزینه ها کلان است قسمت عمده ای از انرژی مالی شهرداری صرف اجرای پروژه ها می شود و اگر خواست جمعی و عمومی نباشد برنامه های اجتماعی فقط در حد حرف باقی می ماند .

کمالی ادامه داد : ما نمی توانیم همه آسیب ها را از بین ببریم، سعی مان بر این است نگذاریم افزایش پیدا کند و در راستای کاهش آنها تلاش کنیم، ما باید به دنبال راه های پیشگیری از گسترش آسیب های موجود و پیدایش آسیب های جدید باشیم .

وی با بیان اینکه یکی از رموز موفقیت هر فردی در زندگی، داشتن روحیه خودباوری و اعتماد به نفس است خاطرنشان کرد : با توانمندسازی و تقویت خودباوری در افراد آسیب دیده می توان جلوی خیلی از آسیب ها را گرفت .

مسئول کمیسیون اجتماعی و بانوان شورای اسلامی شهر آمل با اشاره به اینکه در ایران اکثریت مردم نسبت به آسیب های اجتماعی عمده نظیر طلاق، اعتیاد و قاچاق مواد مخدر، خشونت، بی بند و باری و دزدی آگاهی دارند تاکید کرد : ما نمی توانیم روی آسیب های اجتماعی سرپوش بگذاریم، بلکه باید توان خود را بکار گیریم و علل آن را بشناسیم سپس راهکار ارائه نمائیم .

وی افزود : یکی از مسائلی که نیاز شدید به آموزش دارد مبحث سن بلوغ است و خانواده های ما همچنان سن بلوغ را با سن تکلیف فرزندان یکی دانسته و ۱۵ و ۹ سال را سن هدف می دانند غافل از اینکه سن بلوغ با توجه به علل مختلف پائین آمده و با عارضه بلوغ زودرس روبرو هستیم .

کمالی خاطرنشان کرد : باید با تعامل سازنده با آموزش و پرورش و استفاده از ظرفیت حوزه ها و دانشگاه ها و سمن های مردم نهاد به سمت آموزش های مسائل شرعی مناسب هر سن در مسیری منطقی برای کاهش آسیب های اجتماعی پیش برویم .

 

 

 

 

 


− 7 = 0

کلمات کلیدی: