هدایت به بالا

شورای اسلامی شهر آمل | همزمان با هفته درختکاری : نواختن زنگ درختکاری در مدارس آمل با حضور اعضای شورا
صفحه اصلی فید ارتباط با ما

   
  • سخن روز:  آسايش آدمي، در زنداني كردن زبان است. پیامبر اکرم (ص )


همزمان با هفته درختکاری : نواختن زنگ درختکاری در مدارس آمل با حضور اعضای شورا

همزمان با هفته درختکاری و با حضور محمد محمدی نائب رییس، فردوس قربانی دبیر هیئت رییسه و فرشید لیتکوهی رییس کمیسیون فنی شورای اسلامی شهر آمل، معاون خدمات شهری شهرداری، رییس آموزش و پرورش، مدیران عامل سازمان های وابسته و سرپرست مدیریت بحران شهرداری، زنگ درختکاری در مرکز استعدادهای درخشان شهید بهشتی و دبستان دخترانه فروغ دانش این شهر نواخته شد .

.

.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر آمل، محمد محمدی در این آئین با بیان اینکه بزرگان دین مبین اسلام نیز علاوه بر تاکید به حفظ منابع طبیعی به امر درختکاری اهتمام ویژه ای داشته اند گفت : استاندارد سرانه فضای سبز در ایران ۸ متر مربع می باشد که این میزان در کشورهای پیشرفته به ۱۳ متر مربع می رسد در حالی که در اکثر شهرهای کشور ما سرانه فضای سبز زیر ۳ متر و حتی برخی از شهرهای مازندران به زیر ۱ متر می رسد، البته شهر آمل نسبت به دیگر شهرهای استان به میزان استاندارد نزدیک تر است که این موضوع نشان از همت و تلاش مسئولین ذیربط دارد .

.

.

نائب رییس شورای اسلامی شهر آمل با تاکید بر ضرورت فرهنگ سازی در این بخش خطاب به دانش آموزان تصریح کرد : شما که به عنوان آینده سازان ایران اسلامی هستید در این هفته به موضوع درختکاری، حفظ، نگهداری و افزایش فضای سبز اهمیت خاصی بدهید و امروز که اولین روز هفته درختکاری می باشد و مدرسه شما نیز الگو و ممتاز می باشد در امر آموزش این موضوع نیز فعالیت و تلاش کنید تا الگویی برای دیگر شهرها باشید .

وی با بیان اینکه مهم ترین آیتم در زیبایی شهر فضای سبز می باشد افزود : شما باید به آملی بودن خود از تمام جهات در زمینه های فرهنگ، قدمت و تاریخ افتخار کنید، چرا که شهر آمل در همه ی زمینه ها دارای شخصیت های مهم و برجسته می باشد .

محمدی با اشاره به اینکه اگر درخت و جنگل در جاهای دیگر کشور مهم است این اهمیت در استان مازندران بیشتر است خاطرنشان کرد : امروز ما به دنبال آرمان شهری هستیم که یکی از شاخصه های مهم آن رسیدن به سرانه استاندارد فضای سبز است .

محبوبه علیزاده مدیر عامل سازمان پارکها و فضای سبز شهرداری آمل هدف از این مراسم را ترویج فرهنگ درختکاری و حفظ منابع طبیعی برشمرد و گفت : امیدوارم با گسترش فرهنگ درختکاری و حفاظت از منابع طبیعی در مدارس، این فرهنگ به خانواده های مردم نیز منتقل شود .

عباس مرزبند رییس اداره آموزش و پرورش شهرستان آمل نیز در این آئین با بیان اینکه درختان نعمت های الهی هستند که بهره های زیادی دارند و ما انسان ها باید در حفظ و نگهداری آنها تلاش کنیم اظهار داشت : همان طوری که در کشور همیار پلیس وجود دارد، دانش آموزان نیز می توانند به عنوان همیار طبیعت در این زمینه فعالیت های گسترده ای داشته باشند .

در پایان این آئین، مسئولین و دانش آموزان با غرس نهال در محوطه مرکز استعدادهای درخشان شهید بهشتی و دبستان فروغ دانش به استقبال هفته درختکاری رفتند .

.

 

 

 

 

 

 

 

 

 


8 − 1 =

کلمات کلیدی: