هدایت به بالا

شورای اسلامی شهر آمل | هدف اعضای شورا تلاش برای ساختن آملی زیبا و پویا است
صفحه اصلی فید ارتباط با ما

   
  • سخن روز:  آسايش آدمي، در زنداني كردن زبان است. پیامبر اکرم (ص )


هدف اعضای شورا تلاش برای ساختن آملی زیبا و پویا است

این مطلب را نائب رییس شورای اسلامی شهر آمل در جلسه رسمی عصر روز یکشنبه ۹۶/۸/۷ شورا که با حضور اعضای شورا و خبرنگاران برگزار شد بیان کرد .

.

.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر آمل، محمد محمدی در این جلسه ضمن قدردانی از حضور خبرنگاران در جلسه رسمی شورا گفت : خبرنگاران به عنوان یاران رسانه ای ما رسالت بزرگی بر عهده دارند که همانا اطلاع رسانی درست، واقعی و به موقع است، از این رو باید در کارشان بسیار دقیق باشند تا بتوانند به رسالت اصلی خود عمل نمایند .

وی با بیان اینکه ما نیاز به حمایت خبرنگاران داریم تا اتفاقاتی که در شهر می افتد توسط آنها اطلاع رسانی صحیح صورت گیرد افزود : اعضای شورا از صبح زود در شورا حضور پیدا می کنند و گاهی اوقات تا ساعاتی از شب در شورا حضور دارند چرا که تلاش و هدف ما ساختن آملی زیبا و پویا است .

نائب رییس شورای اسلامی شهر آمل با اشاره به اینکه خوشبختانه هر هفته شاهد افتخار آفرینی چندین ورزشکار جوان آملی در میادین مختلف ورزشی هستیم خاطرنشان کرد : انشاءا… در نظر داریم بر اساس مصوبه کمیسیون فرهنگی و ورزشی شورا که با رای موافق کلیه اعضای شورا صورت گرفته در اسفند ماه سالجاری از ورزشکاران مدال آور در یک مراسم خوب و در خور شأن قدردانی نمائیم .

خسرو ابراهیم زاده نیز در این جلسه حضور شهردار و مدیران شهرداری در جلسه آتی شورای اسلامی شهر را خواستار شد وافزود : ۷ ماه از سال ۹۶ گذشته و با تغییر شورا در دوره پنجم مسلما رویکرد ها نیز تغییر یافته و تقاضا داریم شهردار در جلسه آینده شورا حضور یابد تا در خصوص وضعیت بودجه و برنامه های کوتاه مدت، میان مدت و ۴ ساله با توجه به شرایط موجود برنامه ریزی صورت گیرد .

سخنگوی شورای اسلامی شهر آمل با بیان اینکه امیدوارم با تعامل بیشتر اعضای شورا با مجموعه شهرداری، مسئولان استانی و شهرستانی بتوانیم منشأ ارائه خدمات بیش از پیش به مردم باشیم افزود : همان طوری که در جلسه قبلی بیان کردم هماهنگی های لازم جهت مرمت پل معلق آمل با اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان مازندران صورت گرفته، مکاتبه ای با شهرداری و اداره کل میراث فرهنگی استان انجام شود تا جلسه ای برگزار گردد و با امضای تفاهم نامه مرمت این پل تاریخی در دستور کار قرار گیرد تا انتظارات مردم در خصوص این پل برآورده شود .

فرشید لیتکوهی از برگزاری جلسه شورای ترافیک با حضور رییس و اعضای شورا و اعضای شورای ترافیک شهرستان در خصوص بررسی و ساماندهی ترافیک تقاطع میدان فجر و بازدید میدانی از مکان فوق خبر داد گفت : عامل اصلی ایجاد ترافیک در تقاطع میدان فجر توقف تاکسی ها و وانت بارها در این مکان است .

رییس کمیسیون فنی شورای اسلامی شهر آمل از فعال شدن دوربین پایش تصویری و چراغ راهنمای هوشمند تقاطع میدان فجر خبر داد و افزود : در این جلسه تصمیم بر این شد تا با هماهنگی مدیریت راهور وانت بارهایی که در کنار این میدان در ابتدای خیابان گلشهر پنجم توقف می کنند به ابتدای خیابان ۲۰ متری شاهد انتقال داده شوند تا تاکسی ها بتوانند در محل ایستگاه تاکسی بایستند چرا که این موضوع موجب بر هم زدن نظم تاکسی ها شده و اگر چراغ های راهنمایی این تقاطع که هوشمند است فعال شوند سنسورهای نصب شده در این تقاطع، توقف وانت بارها را به عنوان ترافیک تلقی و نظم چراغ راهنمایی مختل شده و نمی توانیم ترافیک را کنترل کنیم .

وی خواستار حمایت و حضور اعضای شورا در منطقه در زمان اجرای این طرح شد و افزود : اگر ما خودمان در محل حضور داشته باشیم هم مشکلات را از نزدیک لمس خواهیم کرد و هم شهروندان و رانندگان نهایت همکاری را برای اجرای این طرح خواهند داشت .

دکتر فرزین محمودی پاتی رییس کمیسیون طرح و برنامه ریزی و توسعه شهری شورای اسلامی شهر آمل با بیان اینکه هر جایی که اصلاح هندسی اتفاق می افتد با مخالفت هایی روبرو می شود و یک پروسه زمانی طول می کشد تا آن طرح جا بیفتد اظهار داشت : شهرداری باید پای کار بایستد و آن را اجرایی کند .

مسعود تسلیمی عضو شورای اسلامی شهر آمل نیز در تایید سخنان رییس کمیسیون فنی شورا گفت : طی بازدیدی که باتفاق اعضای شورا و کارشناسان سازمان فن آوری اطلاعات شهرداری از چراغ های راهنمایی هوشمند تقاطع میدان فجر داشتیم از نزدیک سنسورهایی که در عرض خیابان جانمایی شده بودند را مشاهده نمودیم و بر اساس نظر کارشناسان این امر تا زمانی که برنامه ریزی جهت عدم توقف اتومیبل های اطراف این تقاطع صورت نگیرد سنسورها نمی توانند به درستی عمل کنند و زمان سبز و قرمز شدن چراغ ها به درستی نشان داده نمی شود و بی نظمی و ترافیک بیشتر می شود پس در وهله اول باید برنامه ریزی در خصوص عدم توقف خودروها در این مکان و جابجایی آنها صورت گیرد تا در زمان فعال کردن این سنسورها ترافیک واقعی ثبت و ضبط گردد .

وی با بیان اینکه فلسفه وجودی ما خدمت به مردم است حضور شهردار باتفاق مدیران در جلسه آتی شورای اسلامی شهر را خواستار شد و افزود : امیدوارم با حضور شهردار و مدیران بتوانیم برنامه های مد نظر را بررسی کنیم تا با اقدامات و خدمات خوب رضایت‌مندی نسبی مردم را جلب کنیم .

جهانگیر آذری عضو شورای اسلامی شهر آمل از برگزاری ۱۰ جلسه در خصوص تعیین ارزش معاملاتی مناطق مختلف شهر آمل با حضور نمایندگان ادارات دارایی، ثبت اسناد، راه و شهرسازی و جهاد کشاورزی خبر داد و گفت : از سال ۹۵ با تصویب مجلس به میزان ۲ درصد به ارزش معاملاتی املاک اضافه شد و طبیعتا عوارض دریافتی شهرداری، اداره ثبت و دیگر ادارات و نهادهایی که با ارزش معاملاتی دخیل هستند حدود ۲۰ برابر افزایش یافت .

وی افزود : در سال گذشته اداره دارایی مبالغی را افزایش داد که با توجه به آن عوارض نوسازی و عمران شهری حدود ۲ برابر می شود همچنین عوارض صدور پروانه ساختمانی نیز به دنبال این امر افزایش خواهد یافت که به همین منظور جلسات مختلفی برگزار کردیم و کارشناسان و نمایندگان ادارات ذیربط را به شورا دعوت کردیم که خروجی این جلسات منجر به افزایش و کاهش ارقام مالیاتی در برخی مناطق شد و انشاءا… دستاورد این جلسات را با همکاری شورا، شهرداری، ادارات دارایی، ثبت، جهاد کشاروزی و راه و شهرسازی بصورت کتابچه ای مدون در خواهیم آورد تا شهروندان نیز در صورت نیاز از آن استفاده کنند .

وی با اشاره به نامگذاری هشتم آبان به نام روز مربی، این روز را به مربیان عزیز و زحمت کش ورزش که در زمینه های مختلف فرهنگی و ورزشی با کمترین توقع و چشمداشت برای اعتلاء و پرورش استعدادهای ورزش تلاش می کنند تبرک و تهنیت گفت .

.


× 6 = 36

کلمات کلیدی: