هدایت به بالا

شورای اسلامی شهر آمل | نشست و هم اندیشی فرماندار ویژه، اعضای شورای اسلامی شهر، شهردار آمل و روسای ادارات با مردم در مسجد موسی بن جعفر (ع)
صفحه اصلی فید ارتباط با ما

   
  • سخن روز:  منم که زمین را از عدالت لبریز می کنم چنان که از ستم آکنده شده است . امام مهدی (عج)


نشست و هم اندیشی فرماندار ویژه، اعضای شورای اسلامی شهر، شهردار آمل و روسای ادارات با مردم در مسجد موسی بن جعفر (ع)

نشست و هم اندیشی معاون استاندار و فرماندار ویژه، اعضای شورای اسلامی شهر، شهردار آمل و مسئولین شهری در مسجد موسی بن جعفر (ع) واقع در بلوار امام خمینی (ره)، آفتاب ۱۲ برگزار شد .

 

 

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر آمل، سید عباس حسینی در این نشست بیان داشت : موضوع ترافیک یک مسئله چند وجهی است و شورای ترافیک شهرستان به جد پیگیر ساماندهی ترافیک شهر می باشد تا این معضل ساماندهی گردد .

 

 

معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان آمل به ترافیک این منطقه اشاره کرد و افزود : با انتخاب یک مشاور قوی  در زمینه ترافیک، ترافیک کل شهر در حال مطالعه و بررسی است و اگر زودتر به نتیجه برسد منشا تصمیم گیری ها در ساماندهی ترافیک خواهد بود .

وی تصریح کرد : برای مشکل آنتن دهی در منطقه آفتاب ۱۲ نیز طی هماهنگی های بعمل آمده شهرداری و اداره مخابرات بزودی با نصب دکل در میدان ۱۷ شهریور بخشی از این مشکل مرتفع خواهد شد .

حسینی در خصوص امنیت پارک های سطح شهر اذعان داشت : فضاهای عمومی ما باید پیوست فرهنگی داشته باشد تا مردم از آن بهره ببرند و شهرداری در حال آماده کردن مجموعه فرهنگی برای پارک های سطح شهر می باشد تا این مسائل برطرف شود .

احمد محمدی نیز در این نشست ضمن گرامیداشت سالروز آزادسازی خرمشهر و با اشاره به رعایت عدالت آموزشی در نقاط مختلف شهری بیان داشت : در بحث آموزش و پرورش عدالت آموزشی باید در شهر وجود داشته باشد و در شورای آموزش و پرورش که شورای اسلامی شهر یک نماینده دارد در این خصوص دفاع خواهیم کرد .

 

 

مسئول کمیسیون طرح و برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر آمل افزود : ترافیک معضل اصلی شهر به شمار می رود خصوصا در شمال کشور و شهرهای اطراف آمل که در ایام تعطیلات حداقل ۵ تا ۱۰ برابر جمعیت بومی افزایش جمعیت را شاهد هستیم و همین موضوع سبب ایجاد ترافیک سنگین می شود که این مشکل باید به صورت ریشه ای حل شود و فقط به دست شهرداری نمی توان آن را مرتفع نمود .

وی تصریح کرد : پیمانکار ترافیک انتخاب شده که در حال تهیه طرح جامع ساماندهی ترافیک می باشد تا نقشه راهی برای آینده شهرمان داشته باشیم و باید اذعان داشت که نمی توان در این خصوص سلیقه ای عمل کرد .

محمدی در خصوص درخواست تعریض خیابان ۱۰ متری نور از سوی اهالی منطقه گفت : مشکل اصلی تعریض این خیابان هزینه تملک است و بازگشایی خیابان های حیاتی دیگر از جمله بلوار ولایت جنوبی، بلوار امام رضا (ع) و بلوار شهید قاسمی در اولویت است و امکان اجرای همه این پروژه ها بصورت همزمان از توان مالی شهرداری خارج است و در سال جاری تملک لکه ای را کنار گذاشتیم و فقط تملکاتی که منجر به اجرای پروژه شود در دستور کار است .

وی با اشاره به اینکه آخرین طرح جامع و تفضیلی شهر آمل مربوط به سال ۸۵ می باشد ادامه داد : در شورای برنامه ریزی استان در زمان برگزاری انتخابات دوره ششم شورای اسلامی شهر، از غفلت شورا و شهرداری سوء استفاده شده و پس از ۵ سال تاخیر، طرحی بسته شده که منافع شهروندان تامین نشده است و ما به این قضیه معترض شدیم و حتی از طریق وزارت راه و شهرسازی پیگیری کردیم تا به سمتی ببریم که به نفع شهروندان باشد و نیازهای واقعی شهر تامین شود .

مسئول کمیسیون طرح و برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر آمل با بیان اینکه نقاط آسیب پذیر و حاشیه شهر را درآمدی نمی بینیم گفت : در تصویب تعرفه عوارض سال جاری در مناطق آسیب پذیر و کمتر توسعه یافته افزایش تعرفه ای نداشتیم .

علی داودی نیز در این نشست با بیان اینکه خدمت به مردم افتخار است گفت : مبنای کار شورا و شهرداری علمی است و اگر قرار است کاری در شهر اتفاق بیفتد باید کارشناسی شده و فنی باشد .

 

 

شهردار آمل با اشاره به اینکه شهرداری اصولا در مواجهه با مردم است و دستگاه اجرایی است که بیشترین اصطکاک را با مردم دارد افزود : شهرداری برای تامین منابع مالی و هزینه های جاری وابسته به ماده صد نیست چرا که شهرداری آمل در سال گذشته بیش از ۲۴۰ پرونده ای که در کمیسیون بدوی و تجدید نظر شهرداری رای قلع بنا گرفته بودند با مراجعه و طرح پرونده در دیوان عدالت اداری، کلیه این رای قلع شکسته شد و عملا کاری از دست شهرداری ساخته نبود .

وی خاطرنشان ساخت : در داخل محدوده شهر آمل حدود ۲۰۰ هزار متر مربع کوچه و معبر خاکی وجود دارد که اولویت آسفالت برای آنها در نظر گرفته شد و این حق شهروندان ما است که از این خدمات استفاده کنند .

 

 

 

 

 

 


6 × = 48

کلمات کلیدی: