هدایت به بالا

شورای اسلامی شهر آمل | نشست مشترک اعضای شورای اسلامی شهر و سرپرست شهرداری آمل با برخی از انجمن های مردم نهاد
صفحه اصلی فید ارتباط با ما

   
  • سخن روز:  آسايش آدمي، در زنداني كردن زبان است. پیامبر اکرم (ص )


نشست مشترک اعضای شورای اسلامی شهر و سرپرست شهرداری آمل با برخی از انجمن های مردم نهاد

اعضای شورای اسلامی شهر و سرپرست شهرداری آمل با برخی از انجمن های مردم نهاد دیدار و گفتگو کردند .

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر آمل، حسن مجیدی کیا برگزاری چنین نشست هایی را اثرگذار و مفید خواند و گفت : فلسفه ایجاد سازمان های مردم نهاد کمک های انسان دوستانه است که مشکلات مردم را بدون هیچگونه چشمداشتی برطرف می نمایند .

 

 

رییس شورای اسلامی شهر آمل با بیان اینکه سمن ها یاNGO  ها نقش بسیار مهمی در ارتباط بین مردم، حاکمیت و جامعه ایفا می نمایند افزود : از اول انقلاب سمن ها بودند و یکی از دلایلی که موجب شد تا انقلاب حفظ شود ویژگی مهم مردمی بودن آن می باشد .

 

 

وی با بیان اینکه نگاهمان بر این است تا با مردم و سمن ها بیشتر ارتباط داشته باشیم و خود را موظف به این ارتباط می دانیم اذعان داشت : سمن ها یکی از ظرفیت های مهم سرمایه اجتماعی هستند و آمادگی داریم در راستای تقویت مشارکت اجتماعی شهروندان و رفع مشکلات شهری از ظرفیت آنها استفاده کنیم .

مسلم مکاری نائب رییس شورای اسلامی شهر آمل در این نشست بیان داشت : از کلیه کسانی که بتوانند در چارچوب قانون شورا و شهرداری به شهر کمک کنند استقبال می کنیم چرا که اعتقاد داریمNGO  ها نقش مهمی در راستای رسیدن مدیریت شهری به اهداف خود دارند و با استفاده از پتانسیل ها و توانمندی های آنان می توان در توسعه و آبادانی شهر گام های خوبی برداشت .

ثریا کمالی منشی اول و مسئول کمیسیون اجتماعی و بانوان شورا ضمن قدردانی از اعلام همکاری NGO ها با شورا و شهرداری گفت : یکی از سرفصل هایی که در کمیسیون اجتماعی و بانوان شورا تعریف کردیم بکارگیری ظرفیت های مختلف NGO ها است که در وضعیت های مختلف تحت عناوین گوناگون می توانند فعالیت نمایند و امیدوارم در یک هم اندیشی، الگوی کاری خوبی دیده شود و با برنامه ریزی مناسب اقدامات خوب و ماندگاری انجام گیرد .

وی افزود : مطالبه گری که مقام معظم رهبری مد ظله العالی انتظار دارند خاستگاهش می تواند همین سمن ها باشد زیرا بحث مطالبه گری بحث نخبگانی است، ما ظرفیت سمن ها را ظرفیت نخبگانی می بینیم و قطعا از این ظرفیت ها استفاده خواهیم کرد .

محمد توکلی عضو هیئت رییسه و مسئول کمیسیون خدمات، بهداشت و محیط زیست شورا در این نشست گفت : ما باید شهر را به جایی برسانیم که شهروندان ما تبدیل به یک شهروند فعال شوند، وقتی شهروند فعالی داشته باشیم، مسئولین پرتلاشی خواهیم داشت و به دنبال آن شهر نیز رشد و توسعه خواهد یافت .

وی با بیان اینکه در بحث پسماند، به دلیل اینکه سمن ها در بطن جامعه هستند در بحث فرهنگ سازی می توانند کمک قابل توجهی داشته باشند تصریح کرد : زیرساخت های مطالبه گری باید فراهم شود، تا زمانی که فرهنگ مطالبه گری بوجود نیامده باشد نمی توان توقعی داشت، انتظار دارم در کنار ما باشید تا دست همدیگر را برای حل درد و مشکلات مردم بگیریم .

توکلی با بیان اینکه سمن ها می توانند بازوان قدرتمندی برای شورا باشند و اگر کسی در حوزه تخصصی کار کرده می تواند به عنوان مشاور در کنار ما باشد افزود : مشاور مناسب کسی است که منافع شخصی را کنار بگذارد و فقط به فکر منافع مردم باشد .

علیرضا ایراندوست مسئول کمیسیون حمل و نقل و ترافیک شورا گفت : آشنایی شهروندان با سازمان ها و انجمن های مردم نهاد و تشکل های غیر دولتی به منظور مشارکت در فعالیت های اجتماعی و شهروندی همواره مورد نظر شورا و مدیریت شهری بوده و از ظرفیت و پتانسیلNGO  ها حمایت و استفاده خواهیم کرد .

در ادامه برخی از اعضای انجمن های مردم نهاد به معرفی سمن های خود پرداخته و خواستار ارتباط اثربخش شورا و شهرداری با تشکل های مردم نهاد شهرستان و فعالان اجتماعی شدند .

 

 

 

 

 


4 × 6 =

کلمات کلیدی: