شورای اسلامی شهر آمل | نشست صمیمی اعضای شورای اسلامی شهر، شهردار آمل ، معاونین شهردار و مدیران مناطق شهرداری با رییس دادگستری و دادستان آمل
صفحه اصلی فید ارتباط با ما

   
  • از دانشمندان بپرسید با حکما گفت و گو کنید با تهی دستان همنشینی نما یید.نشست صمیمی اعضای شورای اسلامی شهر، شهردار آمل ، معاونین شهردار و مدیران مناطق شهرداری با رییس دادگستری و دادستان آمل

نشست صمیمی اعضای شورای اسلامی شهر، شهردار آمل، معاونین شهردار، مدیران مناطق شهرداری و مسئولین حراست و حقوقی شهرداری با رییس دادگستری و دادستان عمومی و انقلاب اسلامی در سالن اجتماعات شورا برگزار شد .

 

 

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر آمل، احمد محمدی در این نشست صمیمانه با بیان اینکه تعامل سازنده مدیریت شهری با مجموعه قضایی شهرستان سبب جلوگیری از تضییع حقوق بیت المال می شود گفت : برای اولین بار، کمیسیون حقوقی شورا در این دوره تشکیل شده و اخیرا با مشاور حقوقی هم قرارداد منعقد شده است تا پرونده هایی که تقدیم دادگستری می گردد بتوانیم از حقوق بیت المال و شهروندان دفاع کنیم .

 

 

رییس شورای اسلامی شهر آمل افزود : شهرداری میلیاردها تومان در بلوار ولایت، شهید منفرد نیاکی و … هزینه کرده تا با تعریف معابر جدید چهره شهرمان را زیبا کنیم اما با ساخت و سازهای غیر مجاز ، دو بلواری که می توانست دو خیابان اصلی و زیبای شهرمان باشد متاسفانه با عدم رعایت قانون و مسائل مهندسی و شهرسازی رو به زشتی است و لازمه ورود ما حمایت دادگستری و دادستان است .

وی با بیان اینکه وصول مطالبات، انسداد و چک های بلاتکلیف از سال ۱۳۷۰ تاکنون یکی دیگر از دغدغه های ما می باشد تصریح کرد : کار ما یک کار تخصصی است، انتظارم این است شعبات ویژه ای که با مسائل شهرسازی و شهری و مشکلاتی که ما با آن مواجه هستیم برای رسیدگی به پرونده های شهرداری در نظر گرفته شود .

محمدی یادآور شد : معضل اساسی دیگر، مشکل ما با اداره ثبت است و خیلی از پرونده هایی که با مشکل مواجه هستیم در زمان تفکیک، ماده ۱۴۷ و دیگر مسائل، استعلامی از شهرداری گرفته نمی شود و متاسفانه بعد از ۳۰ الی ۴۰ سال در بعضی از پرونده ها شهرداری به پرداخت غرامت های سنگین چندین میلیاردی محکوم شده است .

وی اذعان داشت : ما نماینده ۲۵۰ هزار نفر شهروند هستیم و در شروع کار قسم یاد کردیم به شهر خیانت نکنیم، مخاطب من فرد خاصی نیست ولی گاهی برخی از مشکلات به قصور برخی از همکاران شهرداری چه عمدی و چه سهوی در گذشته بوده و باید هر جایی که ردپایی از آنها وجود دارد و سبب ضرر و زیان به بیت المال شده برخورد شود تا این امر به یک روال در شهرداری تبدیل نشود .

حجت الاسلام والمسلمین سید رضا باقریان نیز در این جلسه بیان داشت : شعبه ویژه ای جهت رسیدگی به پرونده های مدیریت شهری اختصاص خواهیم داد و حتی به شعبه اول که شخصا در آن حضور دارم ارجاع می دهیم تا نظارت مستقیمی برای رسیدگی به پرونده های شهرداری صورت گیرد .

 

 

رییس دادگستری شهرستان آمل با بیان اینکه ما سرباز و خادم مردم عزیز هستیم و نهایت تعامل را با کلیه ادارات و نهادها داریم تصریح کرد : مدیران باید از فضای سکون و بی تحرکی خارج و با همت و تلاش به سمت کارآمدی حرکت کنند تا بتوانند دغدغه های مردم را رفع کنند .

وی خاطرنشان کرد : متاسفانه برخی از اسناد در ادارات از جمله شهرداری به سرقت می روند و باید در حفظ اسناد دقت داشته باشید، در همه امور، در بحث مدعی العموم و حقوق عامه که باید ورود جدی تری داشته باشید حمایت خواهیم کرد، البته حمایت همگانی هم نیاز است، قانون هر چقدر قوی باشد ولی ما متفرق و ناهماهنگ باشیم قانون قوی ما از ضعیف هم ضعیف تر خواهد بود .

محمد طالبی در این نشست گفت : ساخت و ساز غیر مجاز دغدغه ما هم می باشد، باید از ابتدا جلوی این عمل را بگیریم، اگر اجازه دهیم خلاف صورت بگیرد و بعد ورود کنیم و ضابطین و دادستانی را درگیر کنیم کار از اساس اشتباه است، شهرداری باید به صورت قوی و در ابتدای کار ورود کند و اجازه ندهد چنین کاری صورت گیرد .

 

 

دادستان آمل با بیان اینکه بیشترین مراجعه مردم در حوزه شهری به شهرداری است افزود : در درجه اول مجموعه مدیریت شهری باید ببیند گره کار مردم کجاست؟ وقتی کار به سرعت، دقت و با نظارت انجام شود دیگر کسی به دنبال منافذ فساد نمی رود .

وی با بیان اینکه ما باید دنبال کسب رضایت مردم باشیم، رضایت مردم رضایت خداوند متعال را به دنبال دارد ادامه داد : باید خدماتی که به مردم داده می شود اطلاع رسانی کرد، باید شفاف سازی صورت بگیرد تا مردم بدانند در شهر چه می گذرد، شفاف سازی گام اول و موثر در مبارزه با فساد است .

ابراهیم محمدپور عضو هیئت رییسه شورای اسلامی شهر آمل اظهار داشت : متاسفانه در برخی از پرونده های ساختمانی تخلف با سطح اشغال ۱۰۰ درصد اتفاق می افتد و هیچ قانون محکم و اصولی در سطح شهر برای برخورد با متخلفین ساخت و ساز که گریبانگیر شده و شهروندان زیادی هم نسبت به این امر معترض هستند وجود ندارد و انتظار داریم احکامی وجود داشته باشد که بازدارنده باشد .

محسن صلواتی عضو هیئت رییسه شورای اسلامی شهر آمل بیان داشت : بسیاری از شهروندان نسبت به قضیه سد معبر شاکی هستند و همکاران ما در سازمان مشاغل شهری با این قضیه برخورد می کنند حتی تذکر شفاهی و کتبی هم می دهند ولی عملا چون احکام قضایی و همراهی نیروی انتظامی به گونه ای که باید باشد نیست نمی توان کاری از پیش برد، معضل مهم دیگر ایجاد سد معبر توسط ساخت و ساز کننده ها است و کارگاه های ساختمانی آنها وسط برخی از خیابان ها احداث می شود که منجر به اختلال در عبور و مرور می شود و برای رفع این معضل نیاز به مساعدت دادستانی داریم .

حسن مجیدی کیا با بیان اینکه در حوزه کمیسیون بند ۲۰ برای برخورد جدی با مشاغل مزاحم و سد معبر نیاز به همکاری دادستان و نیروی انتظامی داریم گفت : در بحث حریم و محدوده شهر در طرح جامع و تفضیلی مشکلات عدیده ای وجود دارد که در این زمینه هم نیاز به حمایت مسئولین شهر داریم، در بحث بلند مرتبه سازی، پهنه بلندمرتبه سازی این شهر باید تعیین تلکیف شود تا سرمایه گذاران این شهر به شهرهای دیگر مهاجرت نکنند .

عضو شورای اسلامی شهر آمل با تاکید بر اینکه در زمینه سرقت اموال عمومی به چالش بزرگی برخورد کردیم که عملا احکام بازدارنده نیست و راهکاری باید اندیشیده شود افزود : در بحث ممیزی شهرداری در آستانه عقد قرارداد با پیمانکار می باشد، ممیزی فضای گسترده ای است که نیاز به همکاری شورای تامین می باشد .

محمد توکلی عضو شورای اسلامی شهر آمل در این نشست گفت : در خصوص معضل زباله چندین سال است تصمیم مناسبی گرفته نشده و ما به عنوان نماینده مردم شهر پیگیری ها و تلاش های زیادی کردیم ولی رفع این معضل نیاز به عزم ملی است و اخیرا هم به دلیل مشکلات احداث سد، ضرب الاجل ۱۰ روزه ریاست جمهوری سبب شده تا نگاهی به زباله آمل شود و متاسفانه دو گزینه برای محل دفن جدید معرفی کردند که از مکان فعلی بدتر است و رفع این معضل باید بر اساس ساز و کار خاص و تکنولوژی روز انجام گردد .

ثریا کمالی عضو شورای اسلامی شهر آمل در این نشست با بیان اینکه امنیت فضای پارک ها مسئله مهمی است که شهروندان گلایه زیادی دارند و بجای اینکه فضای سبز و پارک ها باعث نشاط شود باعث دغدغه و آزردگی خاطر مردم شده است گفت : تفاهم نامه گرمخانه با حضور و تائید ارگان هایی مثل بهزیستی، نیروی انتظامی، کمیته امداد، دادستانی و … تنظیم شده و هزینه ای که در گرمخانه انجام می شود بر اساس بازدیدهایی بوده که از شهرهای مشهد، تهران و تبریز صورت گرفته تا به سمت شهر بدون متکدی و بدون کارتن خواب برویم و مهم ترین نکته در شهر تبریز هماهنگی بسیار خوب دادستانی و دادگستری با مجموعه مدیریت شهری بوده است که امیدوارم با همکاری یکدیگر این کار با یک روند خوب ادامه پیدا کند .

علی داودی نیز در این نشست اظهار داشت : شهرداری همواره در طول تاریخ در حوزه مسائل حقوقی مشکلاتی داشته و در این دوره از مدیریت شهری سعی کردیم با هماهنگی اعضای شورا این مشکلات به حداقل برسد و به سمتی برویم که شکست در پرونده های حقوقی به حداقل برسد و شهرداری کمترین آسیب را ببیند .

شهردار آمل افزود : دغدغه ها مشترک است و نگاه ما این است تا آنجایی که می توانیم هم بستر تخلف را ببندیم و هم در حوزه پرونده هایی که در حال حاضر  باز است با کمک دادگستری و دادستان به سمتی برویم که خروجی خوبی بگیریم .

 

 

 

 

 

 


× 2 = 10

کلمات کلیدی: