هدایت به بالا

شورای اسلامی شهر آمل | نائب رییس شورای اسلامی شهر آمل خبر داد : تشکیل کارگروه کتاب تاریخ آمل با همت شورا
صفحه اصلی فید ارتباط با ما

   
  • سخن روز:  کسی که دوستت دارد، انتقاد می کند و کسی که با تو دشمنی دارد، از تو تعریف و تمجید می کند   'امام حسین (ع )'


نائب رییس شورای اسلامی شهر آمل خبر داد : تشکیل کارگروه کتاب تاریخ آمل با همت شورا

نائب رییس شورای اسلامی شهر آمل از تشکیل کارگروه کتاب تاریخ آمل با همت این شورا خبر داد و گفت : در جلسه ای که با حضور جهانگیر آذری عضو شورا، اساتید دانشگاه دکتر مجد ( تاریخ دان )، دکتر صیقل ( تاریخ دان )، دکتر امیرکلایی ( باستان شناس )، میثم فلاح ( باستان شناس ) و استاد هومند آملی ( نویسنده و پژوهشگر ) در سالن اجتماعات شورا برگزار شد کارگروه کتاب تاریخ آمل تشکیل شد .

.

 

.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر آمل، محمد محمدی در این جلسه اظهار داشت : یکی از آسیب هایی که در شهری مانند آمل وجود دارد و می خواهیم بیان کنیم نبود یک کتاب جامع در خصوص این شهر است که بتوان به آن رجوع کرد .

.

.

وی افزود : طی همفکری با همکاران شورا به این نتیجه رسیدیم حرکتی انجام دهیم که شاید تا سال ها این کتاب ماندگار باشد و مطمئنا خیلی از آملی های عزیز منتظر چنین صحنه ای هستند و این کار می تواند بزرگ ترین خروجی فرهنگی این دوره از شورا باشد .

نائب رییس شورای اسلامی شهر آمل با بیان اینکه امیدوارم یک کتاب چند جلدی از کل تاریخ آمل با یک کارگروه علمی قوی بتوانیم در مدت ۳ سال گردآوری کنیم ادامه داد : این کتاب در ۴ بخش شامل آمل در پیش از تاریخ قبل از آریائیان، آمل در دوران تاریخی تا قبل از اسلام، آمل در دوران اسلامی تا اواخر قاجار و آمل در دوران معاصر اواخر قاجار تا پهلوی گردآوری خواهد شد .

وی تصریح کرد : با توجه به اینکه زمان بودجه نویسی سال ۹۷ نزدیک شده بایستی یک برآورد هزینه صورت گیرد تا در بودجه سال آینده مبلغی برای این کار در نظر گرفته و مصوب کنیم .

محمدی با بیان اینکه اساتید و افراد دیگری نیز به این کارگروه اضافه خواهند شد خاطرنشان کرد : هویت تاریخی شهر آمل بیشتر از دیگر شهرهای استان است و چیزی که آمل را نسبت به شهرهای دیگر شاخص کرده همین بعد تاریخی است .

وی با بیان اینکه هر کسی بخواهد کمکی در این راه بکند ما استقبال می کنیم گفت : هر ساله چندین کتاب با بودجه شورا و شهرداری از نویسنده های مختلف خریداری می شود که شاید از بین آنها فقط یک کتاب خاصیت کتاب بودن و خروجی خوب را داشته باشد و به این نتیجه رسیدیم که این هزینه ها را در یک جا جمع کنیم و کتابی در خصوص آمل جمع آوری کنیم که جامع باشد و مردم آمل پس از سال ها یک خروجی خوب ببینند .

نائب رییس شورای اسلامی شهر آمل با بیان اینکه حفظ هویت تاریخی شهر آمل هدف ماست افزود : اگر ما کاری نکنیم خیلی از شخصیت های معروف آملی به اسم دیگر شهرها معرفی می شوند و اگر ما بتوانیم فرهنگ شهر را قوی جلوه دهیم می توانیم ورود توریسم و رونق اقتصادی شهر را داشته باشیم چرا که همواره معتقدیم توریسم به فرهنگ شهر بستگی دارد .

محمدی اذعان داشت : خیلی از آئین های ما به فراموشی سپرده شدند، ما باید هویت خود را در قالب یک کتاب مرجع حفظ کنیم تا همیشه همگان بتوانند از آن استفاده کنند .

جهانگیر آذری عضو شورای اسلامی شهر آمل نیز در این جلسه بیان کرد : بنده خودم این کمبود را در شهر آمل احساس می کنم و این نیاز همیشه احساس می شود .

.

.

وی با بیان اینکه خوشبختانه در این دوره از شورا متخصصینی در حوزه های مختلف حضور دارند افزود : ما اعلام حمایت می کنیم و امیدوارم که بتوانیم با کمک هم یک حرکت ماندگاری برای شهر آمل انجام دهیم .

عضو شورای اسلامی شهر آمل با بیان اینکه ۶ اصل قانون اساسی در خصوص شورا می باشد ادامه داد : در اصل یکصدم قانون اساسی آمده است که یکی از وظایف شوراها بررسی و شناخت کمبودها در زمینه های مختلف اعم از اجتماعی، اقتصادی، عمرانی، بهداشتی، فرهنگی، آموزشی و سایر امور رفاهی است که شورا می تواند در این زمینه ها ورود پیدا کند .

وی با بیان اینکه متاسفانه مردم فقط شوراها را در حدود شهرداری می بینند بیان کرد : امیدوارم این نشست ختم به یک اثر ماندگار شود و ما نیز بتوانیم سهم کوچکی از این اثر داشته باشیم .

.

 


7 − = 3

کلمات کلیدی: