هدایت به بالا

شورای اسلامی شهر آمل | معلمان بیشترین نقش را در هدایت نسل آینده ساز بر عهده دارند
صفحه اصلی فید ارتباط با ما

   
  • سخن روز:  کسی که دوستت دارد، انتقاد می کند و کسی که با تو دشمنی دارد، از تو تعریف و تمجید می کند   'امام حسین (ع )'


معلمان بیشترین نقش را در هدایت نسل آینده ساز بر عهده دارند

این مطلب را رییس شورای اسلامی شهر آمل در مراسم جشنی که همزمان با ۱۲ اردیبهشت ، روز معلم در مدرسه خدیجه کبری فرهنگ شهر آمل برگزار شد بیان کرد .

1

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر آمل ، اسداله تورنگ در این مراسم که با حضور روح اله آذرگشت مسئول کمیسیون فرهنگی و فردوس قربانی عضو هیئت رییسه شورای اسلامی شهر ، مدیر عامل سازمان پارکها و فضای سبز شهرداری ، انجمن اولیا و مربیان ، مدیران و دانش آموزان این مدرسه برگزار شد ضمن گرامیداشت سالروز شهادت استاد مرتضی مطهری و تبریک روز معلم و روز کارگر گفت : معلمی شغل و حرفه نیست بلکه ذوق و هنر توانمندی است ، هنر معلمی هنری است بسیار دقیق و حساس ، به طوری که اگر معلمی از آن بی بهره یا کم بهره باشد هیچ وقت در امر مهم و سرنوشت ساز تعلیم و تربیت موفق نخواهد بود .

2

وی افزود : معلمان ، انسان سازان نسل بعدی جامعه اند و به فرموده امام خمینی (ره) کلید سعادت و شقاوت جامعه در دست معلم است .

3

رییس شورای اسلامی شهر آمل خاطرنشان کرد : تاثیر معلم بر فضای فکری دانش آموزان به مراتب بیشتر از والدین است و امروز تمام موفقیت های حاصله در جمهوری اسلامی نتیجه ی تلاش ، همت و اعتقاد معلمان به وظیفه ای است که جامعه به آنها داده است .

4

تورنگ تصریح کرد : از آنجایی که شهادت اوج کمال و بندگی خداست شهادت استاد مطهری را روز معلم نامگذاری کرده اند و شهید مطهری به عنوان یک دانشمند بیشترین نقش را در هدایت این نسل آینده ساز بر عهده دارند چه بسا که آثار ارزشمند بجا مانده از این استاد گرانقدر مملو از مطالب غنی فرهنگی ، اخلاقی ، دینی و اعتقادی است .

5

وی خاطرنشان کرد : امروز دشمنان قسم خورده ایران اسلامی با هدف قراردادن نسل جوان سعی در انحراف انقلاب اسلامی دارند و معلمان بیشترین نقش را در هدایت این نسل آینده ساز بر عهده دارند .

6

روح اله آذرگشت مسئول کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر آمل نیز در این مراسم با اشاره به فرمایشات حضرت علی (ع) که می فرماید هر کس به من کلمه ای بیاموزد مرا بنده خود کرده است اظهار داشت : همه ی دانش آموزان دارای استعدادهای نهفته ای هستند که باید شکوفا شود و این معلمان هستند که با تعلیم و تربیت دانش آموزان این استعدادها را شکوفا می کنند .

وی افزود : انسان مانند معدن طلا و نقره است که ابتدا ناشناخته و بالقوه می باشد و مهندسین با اکتشاف و استخراج و فرآوری ، این ظرفیت های بالقوه را شناسایی ، کشف و استخراج کرده و آن را به عناصر ارزشمند و قابل استفاده تبدیل می کنند .

مسئول کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر آمل ادامه داد : معلمان نیز چنین مسئولیتی را به عهده دارند و با روش های مختلف استعدادهای بالقوه دانش آموزان را شناسایی و کشف می کنند و زمینه بروز ظهور و شکوفایی و استعدادهای دانش آموزان را فراهم می کنند و دانش آموزان نیز باید قدر این فرصت را بدانند .


− 7 = 1

کلمات کلیدی: