هدایت به بالا

شورای اسلامی شهر آمل | محمدی رئیس شورا ؛ 1000 متر مربع زمین جهت احداث کتابخانه مرکزی به نهاد کتابخانه ها اختصاص پیدا می کند
صفحه اصلی فید ارتباط با ما

   
  • سخن روز:  از دانشمندان بپرسید با حکما گفت و گو کنید با تهی دستان همنشینی نما یید.   'پیامبر اکرم(ص)'


محمدی رئیس شورا ؛ ۱۰۰۰ متر مربع زمین جهت احداث کتابخانه مرکزی به نهاد کتابخانه ها اختصاص پیدا می کند

محمد محمدی در جلسه رسمی عصر روز یکشنبه ۹۷/۷/۱۵ شورا که با حضور اعضای شورا، شهردار آمل و رئیس کتابخانه های عمومی شهر آمل برگزار شد از اختصاص ۱۰۰۰ متر مربع زمین جهت احداث کتابخانه مرکزی به نهاد کتابخانه عمومی خبر داد .

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر آمل، رئیس شورای اسلامی شهر آمل با بیان اینکه کتابخانه عمومی منبع مهمی برای افزایش سطح اگاهی مردم است و شورا و شهرداری تا جایی که منع قانونی وجود نداشته باشد آماده هرگونه مساعدت و همکاری در جهت ترویج کتابخوانی می باشد گفت : این جلسه به منظور ارائه راهکار مناسب جهت احداث کتابخانه مرکزی شهر آمل می باشد و امیدوارم بتوانیم با همکاری و همفکری هم اتفاق خوبی را رقم بزنیم و جامعه را بیش از پیش به سمت کتابخوانی سوق دهیم .

وی با بیان اینکه امیدوارم در شهر عالم پرور آمل فرهنگ کتابخوانی نهادینه شود افزود : کتابخانه شهیدان عباس زاده با مساحت ۵۰۰ متر مربع که بسیار قدیمی می باشد در شان شهر آمل نیست و با وجود اینکه هر ساله نیم درصد از بودجه عمرانی شهرداری به کتابخانه های عمومی اختصاص می یابد و سال گذشته مقدار آن حدود ۶۰۰ میلیون تومان بوده چند سالی است که هیچ اتفاقی صورت نگرفته و امیدوارم با همت و مساعدت اعضای شورا اتفاق خوبی بیفتد .

خسرو ابراهیم زاده عضو شورای اسلامی شهر آمل نیز در این جلسه با بیان اینکه کتابخانه عمومی دغدغه ما و کلیه شهروندان می باشد و شورا و شهرداری برای احداث کتابخانه مرکزی همراه است گفت : در دوره چهارم شورا در این خصوص چندین جلسه برگزار کردیم ولی متاسفانه به دلیل موانع قانونی راهکاری وجود نداشت و واگذاری زمین در حال حاضر نیز امکانش نیست و باید مالکیت زمین به نام شهرداری باشد یا راهی بتوان پیدا کرد تا با مکان فعلی کتابخانه شهیدان عباس زاده تهاتر گردد .

احمد امیرسلیمانی شهردار آمل گفت : اراضی درون شهری که مالکیت آن با شهرداری باشد با حفظ مالکیت شهرداری و حق انتفاع با کتابخانه عمومی قابل واگذاری است .

وی ادامه داد : در هسته مرکزی شهر، شهرداری زمینی که قابل بهره برداری کتابخانه عمومی باشد ندارد فقط در محوطه پارک دهکده طلایی که مالکیت آن با آب منطقه ای استان می باشد و شهرداری فقط حق انتفاع آن را دارد با پیگیری های فرمانداری ویژه و هماهنگی با آب منطقه ای استان می توان ۱۰۰۰ متر از آن را صورتجلسه و برای این امر واگذار کرد .

مجید صادقی راد رئیس کتابخانه های عمومی شهرستان آمل ضمن ارائه گزارش از عملکرد این مجموعه در شهرستان بیان کرد : کتابخانه یک نهاد فرهنگی و اجتماعی است که تمامی اقشار جامعه از آن استفاده می کنند و پرکردن اوقات فراغت و گسترش فرهنگ کتابخوانی از وظایف کتابخانه عمومی می باشد .

وی افزود : شهرستان آمل دارای ۷ کتابخانه عمومی است که ۳ کتابخانه در داخل شهر و بزرگترین آنها کتابخانه شهیدان عباس زاده می باشد که ۵۰ درصد فضای شهرستان به آن اختصاص دارد و تا پایان شهریور ماه سال جاری حدود ۱۰ هزار و ۴۶۳ عضو داشته است .

در پایان این جلسه موضوع فوق مصوب شد و با پیشنهاد محمد محمدی رئیس شورای اسلامی شهر آمل مقرر شد کتابخانه عمومی نسبت به تعریض کتابخانه شهیدان عباس زاده ( خیابان روبروی بیمارستان ۱۷ شهریور آمل ) اقدام نماید و همچنین هزینه ساخت کتابخانه مرکزی شهر از بودجه ملی تامین و نیم درصد بودجه عمرانی شهرداری که سالانه به کتابخانه عمومی اختصاص می یابد برای تجهیز آن مورد استفاده قرار گیرد .

.

 

 

 


8 × 5 =

کلمات کلیدی: