شورای اسلامی شهر آمل | محمدپور مسئول کمیسیون فرهنگی و ورزشی شورای اسلامی شهر آمل : سهیم کردن جوانان در مدیریت شهری و پرورش شهروند مسئولیت پذیر جهت ارتقای فرهنگ عمومی
صفحه اصلی فید ارتباط با ما

   
  • آسايش آدمي، در زنداني كردن زبان است. پیامبر اکرم (ص )محمدپور مسئول کمیسیون فرهنگی و ورزشی شورای اسلامی شهر آمل : سهیم کردن جوانان در مدیریت شهری و پرورش شهروند مسئولیت پذیر جهت ارتقای فرهنگ عمومی

 

جلسه کمیسیون فرهنگی و ورزشی شورای اسلامی شهر آمل با حضور اعضای شورا، مسئول و اعضای خانه جوان شهرستان آمل برگزار شد .

 

 

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر آمل، ابراهیم محمدپور در این جلسه با بیان اینکه در تمام سطوح جامعه می توان از ظرفیت جوانان در زمینه های مختلف فرهنگی، اجتماعی، ورزشی و … استفاده کرد بیان داشت : از جوانان عزیزی که دغدغه فعالیت های فرهنگی و اجتماعی داشته و بصورت خودجوش و بدون هیچگونه چشمداشتی فعالیت ها می کنند قدردانی می نمایم و انتظار دارم به ما نیز کمک کنند تا با جوانان تعامل برقرار کنیم و گام های خوبی برای شهر  برداریم .

مسئول کمیسیون فرهنگی و ورزشی شورای اسلامی شهر آمل با بیان اینکه رشد اجتماعی و مسئولیت پذیری جوانان زیربنای اساسی توسعه جامعه محسوب می شود افزود : باید اعتماد سازی در جامعه صورت گیرد چرا که مردم نیاز به امید دارند، اعتماد مردم مشارکت را به دنبال دارد، نهضتی که در مبارزه با فساد، روشنگری و مطالبه گری راه افتاده بسیار خوب است به شرط اینکه منصفانه باشد نه مغرضانه، مطالبه باید از راه درست انجام شود و دلسوزانه باشد .

وی با بیان اینکه ما باید شهروند مسئولیت پذیر پرورش دهیم ادامه داد : ما نباید بی تفاوت باشیم، شما از نظر ما یک شهروند مسئولیت پذیر هستید چون بدون هیچگونه چشمداشتی به این عرصه ورود کردید و احساس مسئولیت اجتماعی می کنید .

ثریا کمالی مسئول کمیسیون اجتماعی و بانوان شورای اسلامی شهر آمل نیز در این جلسه گفت : هر آنچه که از ما سر می زند در واقع فرهنگ ما است، شما در خانه جوان به عنوان متولیان فرهنگی شناخته می شوید، فرد فرد ما متولیان فرهنگ هستیم، ادارات و سازمان ها و نهادها و هر آنچه در نظام حکومتی و حاکمیتی هستند متولی فرهنگ هستند .

وی با بیان اینکه برای انجام دادن هر کاری ابتدا باید چشم انداز تعریف گردد و فرهنگ امید و نشاط را برای آن چشم انداز باید داشته باشیم افزود : هم اکنون فرهنگ نذر در جامعه ما جا افتاده است و اگر آن را به سمت فرهنگی ببریم خیلی از مشکلات ما در خصوص فقر مالی از بین می رود .

کمالی با اشاره به اینکه متولی فرهنگ فقط یک یا دو ارگان نیستند بلکه همه دخیل هستند اذعان داشت : کار فرهنگی کاری به قدمت خلقت  انسان است و تا همیشه ادامه دارد، مردم نیاز دارند به آنها خط فرهنگی داده شود و این نیاز را شما جوانان می توانید ایجاد کنید، پس می شود هدایت کرد و حتی مسیر حرکت را به جامعه نشان داد .

محسن صلواتی خزانه دار شورای اسلامی شهر آمل نیز در این جلسه بیان داشت : اگر جوانان با مکانیزم های رسمی و غیر رسمی پرورش یابند و به مهارت های اجتماعی نیز مجهز شوند می توانند مسئولیت پذیری فعالانه داشته باشند و از این طریق در امور مربوط به کشور خود نقش های موثری ایفا نمایند .

 

 

 

 

 

 

 


+ 2 = 6

کلمات کلیدی: