هدایت به بالا

شورای اسلامی شهر آمل | قدردانی امام جمعه آمل از اعضای شورای اسلامی شهر و شهردار آمل
صفحه اصلی فید ارتباط با ما

   
  • سخن روز:  آسايش آدمي، در زنداني كردن زبان است. پیامبر اکرم (ص )


قدردانی امام جمعه آمل از اعضای شورای اسلامی شهر و شهردار آمل

هفتاد و یکمین جلسه رسمی شورای اسلامی شهر آمل صبح روز شنبه ۹۸/۱۰/۲۸ با حضور امام جمعه، اعضای شورا و شهردار آمل برگزار شد .

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر آمل، حجت الاسلام والمسلمین سید جلیل مرتضوی امام جمعه شهرستان آمل در این جلسه ضمن تسلیت ایام فاطمیه و گرامیداشت شهادت سردار دلها سپهبد قاسم سلیمانی و همرزمانش گفت : بعد از این حادثه تلخ، اتفاقات بسیار خوبی افتاد و شاهد حضور ۲۰ میلیونی مردم در مراسم تشییع این عزیز که همان عمل کردن به فرامین مقام معظم رهبری است بودیم و انتقام از آمریکای جنایتکار که خواسته همه و همه بوده را نیز شاهد بودیم .

.

.

وی با بیان اینکه شهادت جمعی از هموطنان عزیز در یک سانحه هوایی که در پی یک خطای انسانی رخ داد تا به امروز همه دوستداران این مرز و بوم و خاندان اهل بیت عصمت و طهارت (ع) را ناراحت کرده است افزود : در کشور ما سپاه پاسداران بیش از ۴۰ سال در کنار سایر ارگان های نظامی اعم از ارتش، نیروهای انتظامی و سربازان امام زمان (عج) برای این مردم سر داد و در جهان بی سابقه بود که سرداران سپاه آبروی خودشان را وسط بگذارند و مسئولیت این کار را به گردن بگیرند و آماده تنبیه باشند و بگویند که نظام هر تصمیمی بگیرد تسلیم هستند .

امام جمعه شهرستان آمل ضمن قدردانی از اعضای شورای اسلامی شهر و شهردار آمل گفت : انصافا در آغازین صبح جمعه از زمانی که از شهادت سردار سلیمانی اطلاع یافتیم و همه و همه در حال غم و اندوه بودند شورا و شهرداری آمل کار بسیار خوبی کردند که در سطح استان و حتی کشور نمونه بود و فضا را به سمت جهاد، مقاومت، ایثار و فداکاری بردند که شاید می توان گفت بی نظیر و کم نظیر بود و از اعضای شورا و شهردار تشکر ویژه می نمایم .

وی با بیان اینکه در آستانه فرا رسیدن سالروز حماسه اسلامی ششم بهمن سال ۶۰ آمل هستیم افزود : از شورا و شهرداری خواستاریم تا نسبت به تبلیغات میدانی قوی اقدام کنند و یک نگاه تبلیغاتی جهادی با محوریت آمل داشته باشند و از مردم می خواهیم که همه و همه در برنامه های ششم بهمن حضور فعال داشته باشند .

امام جمعه شهرستان آمل گفت : مکاتبات و پیگیری های زیادی انجام دادیم تا همه ساله ملاقاتی به نام ششم بهمن استان مازندران با محوریت آمل با رهبر معظم انقلاب در تقویم دیدارهای ایشان داشته باشیم که در حال عملی شدن است و معتقدم که اگر فرهنگ سازی کنیم و وارد میدان شویم آمل یک چهره بین المللی می شود .

وی در پایان با بیان اینکه سردار سلیمانی در همه جبهه ها حضور داشت و به همه ما درس وحدت و همدلی داد خواستار حفط وحدت، وفاق و همدلی شد و افزود : در مدت زمان باقیمانده از عمر شورای دوره پنجم از ظرفیت ها و پتانسیل های موجود برای خدمات رسانی و زیباسازی شهر استفاده کنید چرا که هم رضایت مردم را به دنبال دارد و هر اجر دنیوی و اخروی را به دنبال دارد.

خسرو ابراهیم زاده نیز در این جلسه گفت : حضور امام جمعه شهرستان آمل را در این جلسه به فال نیک می گیریم و انشاءا… با شرایط موجودی که امروز در شهرستان آمل فراهم شده است امیدوارم در کنار هم بنا به فرمایشات تاکیدی که مقام معظم رهبری در روز گذشته در بحث وحدت ملی داشتند بایستی حتما این امر را در کشور مد نظر داشته باشیم و در جامعه کوچکی مثل آمل می طلبد کلیه مسئولین در کنار هم برای اهداف خاص و امید به زندگی که برای شهروندان باید فراهم کنیم حرکت نمایند .

رییس شورای اسلامی شهر آمل افزود : امروز با حضور امام جمعه در جلسه رسمی شورا، اولین جلسه بررسی دفترچه عوارضی سال ۹۹ شهرداری آمل را در دستور کار داریم .

وی ادامه داد : سیاست هایی که شورا و شهرداری در باقیمانده عمر این دوره از شورا به دنبالش هستند ۵ هدف را در کنار مسائل موجود مد نظر داریم که یکی بحث ممیزی است و قطعا شهردار بایستی با تیم ممیزی خودشان بررسی کنند تا بتوانیم حقوق حقه شهروندان را محقق نمائیم .

ابراهیم زاده بیان کرد : موضوع دیگر بحث ساماندهی و زیباسازی رودخانه هراز است که با جلسات و نشست های متعددی که انجام شد عملیات واگذاری آن به شهرداری نهایی شده و دنبال طرح نهایی آن هستیم تا این فضا را در بودجه ۹۹ ببینیم .

وی از اختصاص بودجه برای جابجایی شهرداری مرکز به بلوار آزادگان در بودجه سال ۹۹ خبر داد و گفت : بحث احداث فرهنگسرا و موزه در مکان فعلی شهرداری مرکزی پس از انتقال در دستور کار می باشد .

رییس شورای اسلامی شهر آمل با بیان اینکه یکی از خواسته های به حق شهروندان ساماندهی وضعیت آسفالت محلات است که عملیات های مختلفی تاکنون نیز انجام شده و ادامه خواهد داشت تصریح کرد : موضوع دیگر بحث پسماند است که پیگر هستیم و یک نگاه دیگر در حوزه بافت فرسوده و بازآفرینی شهری است که با توجه به قدمت شهر آمل این فضا باید ویژه دیده شود .

وی خاطرنشان کرد : تملک بلوار ولایت جنوبی را در کنار سایر تملکات در اولویت قرار دادیم تا با پایان یافتن آن رینگ میانی شهری تمام شود، همچنین پایش نیروی انسانی و بکارگیری نیروهای متخصص در شهرداری را دستور کار داریم تا این فضا را داشته باشیم هرکسی در جای خودش کار کند تا کارآیی و کارآمدی بهتری داشته باشد .

سید حمید هاشمی شهردار آمل در این جلسه گفت : قطعا ما هم در سیستم اداری شهرداری براین باوریم که با وحدت و تعامل می شود مجموعه را بیشتر از پیش و رو به جلو حرکت داد و کسانی که خلاف این جریان باشند از قطار توسعه شهری آمل پیاده خواهند شد و امیدواریم اتفاقات خوبی برای مردم لایق، پرتوان و بی نظیر آمل که از ابتدای انقلاب ششم بهمن های زیادی را خلق کردند رقم بزنیم .

.


+ 6 = 15

کلمات کلیدی: