هدایت به بالا

شورای اسلامی شهر آمل | فردوس قربانی در جشن بازیافت : بزودی پارک بازیافت برای اولین بار در استان های شمالی کشور در آمل اجرایی می شود
صفحه اصلی فید ارتباط با ما

   
  • سخن روز:  نه لباس شهرت بپوش و نه لباسی که تو را بیمقدار جلوه دهد . امام صادق(ع)


فردوس قربانی در جشن بازیافت : بزودی پارک بازیافت برای اولین بار در استان های شمالی کشور در آمل اجرایی می شود

با همت سازمان مدیریت پسماند شهرداری آمل جشن بازیافت در سرای مهر شهرداری برگزار شد .

.

.
به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر آمل، فردوس قربانی نماینده شورا در سازمان مدیریت پسماند شهرداری آمل گفت : در حال حاضر یکی از معضلات بزرگ کشور ما خصوصا استان های شمالی معضل زباله می باشد .

.

.
وی ضمن قدردانی از زحمات مدیر عامل و پرسنل سختکوش سازمان مدیریت پسماند شهرداری آمل افزود : چند سالی است که در شهرداری آمل کار خوب احداث ایستگاه های بازیافت را شروع کردیم و تا به امروز پیشرفت خوبی در این حوزه صورت گرفته و با حمایت اعضای شورا و شهردار آمل تا به امروز ۲۴ ایستگاه بازیافت احداث شده است .
عضو هیئت رئیسه شورای اسلامی شهر آمل خاطرنشان کرد : آموزش امر در هر کاری اولین قدم می باشد و الحمدا… این امر توسط عزیزانی که در این ایستگاه ها زحمت می کشند و فعالیت می کنند خیلی خوب در حال انجام است .
وی با بیان اینکه واحد آموزش سازمان مدیریت پسماند بصورت روزانه و هفتگی این آموزش را در سطوح بسیار پائین حتی از مهد کودک ها شروع کردند ادامه داد : این آموزش در حال حاضر حتی خانه به خانه و چهره به چهره نیز در حال انجام می باشد .
قربانی گفت : یک سری از زباله های خانگی مانند کاغذ باطله، مقوا، پلاستیک، شیشه و غیره همراه با زباله های تر که شامل باقی مانده غذاها می باشد برای جمع آوری بیرون از منازل گذاشته می شود که اگر بتوانیم تفکیک این زباله ها را در منزل انجام دهیم یا زباله های خشک را به ایستگاه های تفکیک زباله تحویل دهیم مسلما هم میزان زباله خیلی کمتر خواهد شد و هم موجب انباشت کم زباله در محل دفن شده و کلی سرمایه ملی نیز به هدر نمی رود .
وی با بیان اینکه متاسفانه در حال حاضر روزی تقریبا ۴۰۰ تن زباله در سطح شهرستان آمل جمع آوری می شود افزود : روزانه حدود ۵ درصد از زباله ها تفکیک و جمع آوری می شود و باید همت کنیم و فرهنگ تفکیک زباله از مبدا را گسترش دهیم و هر کدام از ما شهروندان باید در این قضیه متعهد باشیم و حتی آموزش را می توانیم از خانه های خود شروع کنیم و به کوچکتر ها آموزش دهیم .
نماینده شورای اسلامی شهر آمل در سازمان مدیریت پسماند شهرداری از اجرایی شدن اولین پارک بازیافتی در استان های شمالی کشور در آمل با حمایت اعضای شورا، شهردار و مدیر عامل سازمان مدیریت پسماند در آینده ای نزدیک خبر داد و تصریح کرد : این پارک هم محل تفریح بوده و هم با تعریف کارگاه های مختلف در آن، ساخت وسایل با استفاده از مواد دور ریز و بازیافتی را می توان آموزش داد و در اقتصاد خانواده، شهر و کشورمان نیز مثمرثمر خواهد بود .

.

 

 

 

 


9 − 1 =

کلمات کلیدی: