هدایت به بالا

شورای اسلامی شهر آمل | رییس شورای اسلامی شهر آمل در سی و دومین جلسه رسمی : نگهداری و حفظ معابر و خیابان ها و پیاده روهای شهر نمای این شهر هستند
صفحه اصلی فید ارتباط با ما

   
  • سخن روز:  آسايش آدمي، در زنداني كردن زبان است. پیامبر اکرم (ص )


رییس شورای اسلامی شهر آمل در سی و دومین جلسه رسمی : نگهداری و حفظ معابر و خیابان ها و پیاده روهای شهر نمای این شهر هستند

سی و دومین جلسه رسمی شورا صبح روز یکشنبه ۹۶/۱۱/۸ با حضور اعضای شورا، معاون اداری و مالی و مسئول اداره درآمد شهرداری آمل برگزار شد .

.

.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر آمل، غلامحسین شفیع زاده رییس شورای اسلامی شهر آمل ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای ششم بهمن آمل موضوع لکه گیری معابر و خیابان های سطح شهر را یادآور شد و گفت : نگهداری و حفظ معابر و خیابان ها و پیاده روهای شهر نمای این شهر هستند و باید در نگهداری آن تلاش کنیم .

.

.

وی با بیان اینکه شهروندان وضعیت آسفالت شهر را مشاهده و قضاوت می کنند افزود : متاسفانه وضعیت آسفالت برخی از معابر و کوچه های شهر مورد رضایت شهروندان نیست و روزانه از طریق فضای مجازی، پیامک و یا با حضور در شورا این گونه موارد را به ما تذکر می دهند و خواستار پیگیری و رفع این وضعیت هستند که باید آنها را شناسایی، پایش و در دستور کار شهرداری قرار دهیم تا بر اساس اولویت نسبت به لکه گیری آسفالت در معابر اصلی و فرعی اقدام شود .

رییس شورای اسلامی شهر آمل با بیان اینکه متاسفانه با توجه به محدودیت منابع مالی و از آنجایی که فروش قیر بصورت نقدی انجام می شود حجم تولید آسفالت در کارخانه آسفالت به دلیل عدم تهیه قیر کاهش یافته است تصریح کرد : یکی از مهمترین خدمات شهرداری اجرای آسفالت می باشد و رفع خرابی آسفالت باید مورد توجه جدی شهرداری قرار گیرد .

شفیع زاده به بررسی تعرفه عوارض و بهای خدمات محلی سال ۹۷ شهرداری توسط اعضای شورا اشاره کرد و یادآور شد : امیدوارم با بررسی های به عمل آمده در جلسات متعدد عادی و فوق العاده شورا، در جلسه آتی این لایحه به تصویب برسد و خروجی خوبی داشته باشیم .

 

 

قدردانی ویژه سخنگوی شورا از معاون استاندار و فرماندار ویژه آمل به جهت بازدید سرزده از پروژه های قابل افتتاح شورا و شهرداری در دهه مبارک فجر

خسرو ابراهیم زاده سخنگوی شورای اسلامی شهر آمل گفت : سالروز حماسه بزرگ ششم بهمن را سپری کردیم و قدردان تلاش ها و زحمات همشهریان گرامی و عزیزانی که در این راه ۴۰ شهید والامقام برای حفظ این نظام هدیه دادند هستیم و بر ماست که از این بزرگواران درس بگیریم .

.

.

وی افزود : در جلسات قبلی شورا بحث بررسی کلیات عوارض سال ۹۷ شهرداری را داشتیم که افزایش ۱۵ درصدی با قیمت پایه سال ۹۴ مطرح شده بود و تقاضا دارم در جلسه آتی شورا این موضوع مصوب گردد .

سخنگوی شورای اسلامی شهر آمل تصریح کرد : با توجه به افزایش قیمت منطقه ای و نوسازی اداره دارایی در سال ۹۷ از شهروندان عزیز آملی تقاضا دارم نسبت به پرداخت عوارض معوقه خود در شهرداری حداکثر تا ۱۵ اسفند اقدام نمایند تا در سال آینده با توجه به گذشت زمان شاهد افزایش چشمگیر عوارض و جرایم نشوند .

ابراهیم زاده ضمن تشکر ویژه از معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان آمل به جهت بازدید سرزده از پروژه های قابل افتتاح شورا و شهرداری در دهه مبارک فجر از جمله ۲۴ متری اداره راه و شهرسازی، پارک شهرک مروارید، پارک ایثار، ساختمان اداری و مجموعه سازمان آرامستان شهرداری افزود : متاسفانه با توجه به شرایط بد اقتصادی که ما هم می دانیم در کل شهرداری های کشور حاکم است الحمدا… اندک فعالیت هایی انجام می شود که امیدوارم با راهکار و ایجاد درآمد پایداری که می توان انجام داد حق و حقوق خفته در این شهر که خیلی از افراد و مالکان به راحتی از آن استفاده می کنند شهرداری ورود پیدا کند تا وضعیت شهرداری در سال آینده بهتر شود .

وی ضمن قدردانی از حمایت های نماینده مجلس و فرماندار ویژه در بحث زباله و مجموعه شهری خواستار دعوت از نماینده مجلس و فرماندار ویژه آمل جهت حضور در جلسه آتی شورا شد و بیان کرد : یکی از دغدغه های مردم بحث آسفالت است و با توجه به اینکه در ماه های پایانی سال به سر می بریم و مشکلات زیادی پیش رو داریم می توان برای تهیه قیر و مشکلات دیگر با کمک این عزیزان اقدام کرد .

 

 

تسلیمی عضو شورا : ضرورت تاسیس سازمان سرمایه گذاری و مشارکت های مردمی

مسعود تسلیمی عضو شورای اسلامی شهر آمل نیز در این جلسه اظهار داشت : بحث مهمی که پیش روی ماست بحث درآمد کم شهرداری است که هم خانواده داخل شهرداری و هم شهروندان در بیرون از این مجموعه کارهایی را که باید لمس کنند آسیب می بینند و به همین خاطر برای چندمین بار تقاضای تاسیس سازمان سرمایه گذاری و مشارکت های مردمی با شرح وظایف و اصول درستی که باید در آن اجرا شود را دارم تا همانند برخی از سازمان های شهرداری که تاکنون تاسیس شده اند ، تاسیس سازمانی که برون رفت از وضعیت فعلی منوط به تاسیس آن است هر چه زودتر در دستور کار قرار گیرد چرا که وجود این سازمان به ما اجازه می دهد تا با افراد سرمایه گذار در شهر مشارکت کنیم و اگر این سازمان وجود نداشته باشد سازمان بازرسی اجازه مشارکت شهرداری با احدالناسی را نمی دهد .

.

.

وی افزود : وقتی این سازمان را نداشته باشیم یعنی نمی توانیم مشارکت کنیم و عدم مشارکت یعنی بخشی از آورده بسیار زیادی که داریم را نمی توانیم داشته باشیم .

.

 


8 × = 24

کلمات کلیدی: