هدایت به بالا

شورای اسلامی شهر آمل | رئیس شورای اسلامی شهر آمل در نود و یکمین جلسه رسمی شورا : حفظ آثار و ارزش های دفاع مقدس وظیفه ذاتی ماست
صفحه اصلی فید ارتباط با ما

   
  • سخن روز:  کسی که دوستت دارد، انتقاد می کند و کسی که با تو دشمنی دارد، از تو تعریف و تمجید می کند   'امام حسین (ع )'


رئیس شورای اسلامی شهر آمل در نود و یکمین جلسه رسمی شورا : حفظ آثار و ارزش های دفاع مقدس وظیفه ذاتی ماست

نود و یکمین جلسه رسمی شورا عصر روز یکشنبه ۹۷/۹/۲۵ با حضور اعضای شورا و نمایندگان دفتر حفظ و نشر ارزش های دفاع مقدس آمل در سالن اجتماعات شورا برگزار شد .

.

.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر آمل، محمد محمدی در این جلسه گفت : کلیه اعضای شورا خیلی علاقمندیم که در فرهنگ ایثار و شهادت قدم برداریم و حفظ آثار و ارزش های دفاع مقدس را جزو وظیفه ذاتی خود می دانیم .

رئیس شورای اسلامی شهر آمل ادامه داد : اول باید کمیته ای مرتبط با فرهنگ ایثار و شهادت با حضور نمایندگان شورا و دفتر حفظ و آثار ارزش های دفاع مقدس تشکیل دهیم و به جای هزینه های پراکنده مربوط به این موضوع در یک جا و بصورت مدون هزینه کنیم .

وی افزود : ۱۰۴۸ شهید در شهرستان آمل داریم و یکی از کمبودها این است که یک کتاب مدونی از این شهدا نداریم، اگر در این کتاب یک صفحه از هر شهید گرانقدر چاپ شود خانواده های شهدا و مردم مانند یک کتاب مقدس از آن نگهداری و حفظ خواهند کرد پس ما باید سعی کنیم تا یک کتاب مدونی تهیه کنیم به شرطی که شما به ما کمک کنید .

محمدی تصریح کرد : با تشکیل کمیته، برنامه های هر سال بر اساس اولویت مشخص شود تا نقشه راه تهیه شود .

رئیس شورای اسلامی شهر آمل بیان کرد : ما آمادگی داریم با احداث پارک موزه دفاع مقدس و حماسه ۶ بهمن در این حوزه ورود کنیم و مطمئنا آن را در دستور کار قرار خواهیم داد .

قاسم رسولی مقدم رئیس کمیسیون فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شورای اسلامی شهر آمل نیز در این جلسه گفت : شورای اسلامی شهر همیشه در تمام حوزه هایی که مربوط به حوزه ایثار و شهادت بوده حامی بوده و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت بنا به فرموده مقام معظم رهبری کمتر از شهادت نیست و ما هم اعتقاد داریم قدم برداشتن در این حوزه بسیار ارزشمند است .

وی افزود : باید نسل جوان را وارد این عرصه کنیم و پیوندی بین نسل های مختلف برقرار کنیم .

دکتر فرزین محمودی پاتی گفت : ما خیلی خوشحال می شویم که در کنار شما بتوانیم کاری در حوزه فرهنگ ایثار و شهادت انجام دهیم و قطعا شورا برای اجرای برنامه های مدون و هدفمند در کنار شما خواهد بود .

در ادامه نمایندگان دفتر حفظ آثار و ارزش های دفاع مقدس ضمن ارائه نظرات و پیشنهادت خواستار کمک شورا و شهرداری در ۶ مبحث و موضوع مهم « از سال ۴۲ تا شروع جنگ تحمیلی، دوران دفاع مقدس، جنگل های استان با محوریت جنگل آمل، حماسه ۶ بهمن، شهدای مدافع حرم و راهیان نور، تهیه ساختمان دفتر حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس و موزه شهدا » شدند و در پایان مسعود تسلیمی به عنوان مسئول کمیته پارک موزه دفاع مقدس و حماسه ۶ بهمن و قاسم رسولی مقدم به عنوان مسئول کمیته حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس معرفی شدند .

.

 

 


5 × 2 =

کلمات کلیدی: