هدایت به بالا

شورای اسلامی شهر آمل | دیدار سرمایه گذاران ترکیه با اعضای شورای اسلامی شهر آمل
صفحه اصلی فید ارتباط با ما

   
  • سخن روز:  از دانشمندان بپرسید با حکما گفت و گو کنید با تهی دستان همنشینی نما یید.   'پیامبر اکرم(ص)'


دیدار سرمایه گذاران ترکیه با اعضای شورای اسلامی شهر آمل

سرمایه گذاران شرکت اِگه زمین ترکیه با اعضای شورای اسلامی شهر آمل دیدار و در زمینه سرمایه گذاری و مشارکت در طرح های شهری به گفتگو پرداختند .

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر آمل ، اسداله تورنگ رییس شورای اسلامی شهر آمل در این دیدار که اعضای شورا ، مدیر عامل و کارشناسان شرکت اِگه زمین ترکیه و مدیر عامل سهام عدالت استان مازندران حضور داشتند ضمن خوش آمدگویی به مهمانان و با بیان اینکه سرمایه گذاری شرکت های خارجی برای توسعه روزافزون شهر آمل تامین کننده منافع هر دو طرف می باشد گفت : مردم کشور ایران و ترکیه از نظر اخلاق و رفتار به هم خیلی نزدیک هستند و از گذشته نیز روابط اقتصادی خوبی بین این دو کشور برقرار بوده است .

IMG_0049

وی افزود : آمل شهر خوبی برای توسعه می باشد و از اینکه در توسعه این شهر یک شرکت سرمایه گذار خارجی با ما مشارکت و همکاری نماید استقبال می کنیم .

رییس شورای اسلامی شهر آمل تصریح کرد : شهر آمل در استان از جایگاه ویژه ای برخوردار است ، آمل ۴ شهرک صنعتی دارد که حدود ۴۷ درصد از صنعت استان در این شهر وجود دارد ، آمل دارای جاذبه های طبیعی فراوان و از پتانسیل گردشگری قوی برخوردار می باشد که می توان در زمینه توریستی و گردشگری به بهترین نحو ممکن استفاده کرد .

IMG_0050

تورنگ با بیان اینکه باید بسترهای لازم برای سرمایه گذاری شرکت های داخلی و خارجی در شهر آمل فراهم گردد ادامه داد : خوشبختانه در چند سال اخیر در زمینه زیرساخت ها و کاهش ترافیک اقدامات خوبی از جمله احداث پل ها و بازگشایی رینگ های داخلی صورت گرفته و بر اساس طرح تفضیلی طراحی چندین خیابان جدید نیز صورت گرفته که در دستور کار است و بسترهای لازم برای سرمایه گذاری و فعالیت اقتصادی سرمایه گذاران داخلی و خارجی در این شهر مهیا می باشد .

وی با بیان اینکه امیدوارم با برقراری این ارتباطات و آشنایی شرکت مذکور با امکانات و توانمندی های موجود در شهر آمل زمینه همکاری و تبادل تجربیات فراهم شود خاطرنشان کرد : مشارکت با کارخانجات شهرک صنعتی ، احداث راه آهن برقی آمل به رودهن ، احداث هتل ، احداث مجتمع های تفریحی و توریستی و گردشگری در ورودی شهر و آبگرم طبیعی منطقه لاریجان ، احداث تله کابین ، احداث سد مخزنی منگل ، طرح گردشگری بستر رودخانه هراز و … می تواند زمینه های مناسبی برای سرمایه گذاری در شهر آمل باشد .

رییس شورای اسلامی شهر آمل با بیان اینکه تامین هزینه های اداره شهر یکی از دغدغه های جدی مدیریت شهرها به شمار می رود خاطرنشان کرد : بر اساس قانون شهرداری ها به عنوان نهادهای مردمی موظف هستند خدماتی را به شهروندان ارائه دهند و هزینه این خدمات از پرداخت عوارضی است که توسط شهروندان در سال پرداخت می شود .

IMG_0060

در ادامه جلسه رمضان یلدوز مدیر عامل شرکت اِگه زمین ترکیه گفت : این شرکت در زمینه های هلدینگ ساختمانی ، معدنی و توریستی فعالیت می کند .

وی افزود : در این چند روزی که در استان مازندران بودیم و از نزدیک با مردم این منطقه در تماس بودیم مشاهده کردیم که مردم ایران مردمان بسیار خوب ، مهربان و مهمان نوازی هستند و فرهنگ و رسوم مردم ایران با ما خیلی نزدیک است که ما اینها را در کشورهای اروپایی ندیدیم و این موضوع ما را مجذوب خود کرد و انگیزه ما را دوچندان کرد که امیدوارم با تکنولوژی که در اختیار داریم بتوانیم با همکاری هم اقدامات خوبی انجام دهیم .

مدیر عامل شرکت اِگه زمین ترکیه نسبت به توسعه همکاری در مسیر آبادانی و توسعه روزافزون شهر آمل ابراز امیدواری کرد و گفت : طی بازدیدی که از شهر آمل داشتیم دریافتیم آمل شهری است که در مسیر پیشرفت قرار دارد و آینده روشنی را در ارتقاء کیفیت زندگی شهروندان دارد .

IMG_0066

وی با بیان اینکه امیدوارم این نشست تداوم داشته باشد تا تبادل افکار و تجربیات صورت گیرد تاکید کرد : شهر آمل نسبت به دیگر شهرهای استان خیلی تفاوت دارد و قرار است که در آینده وسعت پیدا کند پس باید قبل از سرمایه گذاری در شهر در زمینه زیرساخت ها اقدامات چشمگیری صورت گیرد و در این راه مردم و مدیریت شهری باید این زیرساخت ها را آماده کنند تا سرمایه گذار برای فعالیت رغبت پیدا کند چرا که یک سرمایه گذار خارجی وقتی وارد کشوری می شود اول به زیرساخت های آن کشور توجه می کند و در صورت وجود زیرساخت های مناسب ورود می کند .

IMG_0054


8 − 6 =

کلمات کلیدی: