هدایت به بالا

شورای اسلامی شهر آمل | در جلسه رسمی شورا با حضور رئیس نظام پزشکی شهرستان آمل مطرح شد : ساماندهی زباله های عفونی
صفحه اصلی فید ارتباط با ما

   
  • سخن روز:  کسی که دوستت دارد، انتقاد می کند و کسی که با تو دشمنی دارد، از تو تعریف و تمجید می کند   'امام حسین (ع )'


در جلسه رسمی شورا با حضور رئیس نظام پزشکی شهرستان آمل مطرح شد : ساماندهی زباله های عفونی

در جلسه رسمی عصر روز یکشنبه ۹۷/۷/۱۵ شورا که با حضور رئیس نظام پزشکی شهرستان آمل همراه بود ساماندهی زباله های عفونی مطرح شد .

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر آمل، محمد محمدی رئیس شورای اسلامی شهر آمل با بیان اینکه جمع آوری، ایمن سازی و دفع پسماندهای عفونی که در زمره مواد زائد خطرناک قرار دارند حائز اهمیت است گفت : امحاء و دفع پسماندهای عفونی نیازمند مدیریت صحیح با اصول بهداشتی و مهندسی است .

مسعود تسلیمی نائب رئیس شورای اسلامی شهر آمل با بیان اینکه جمع آوری، جداسازی و دفع رباله های عفونی به دلیل تهدید سلامت جامعه از اهمیت بسزایی برخوردار است گفت : کارگروهی در قالب بهداشت در خصوص ساماندهی زباله های عفونی تشکیل شود تا با برگزاری جلسات و نشست های تخصصی بتوان تصمیم منطقی و خوبی برای این امر در نظر گرفت.

جهانگیر آذری عضو شورای اسلامی شهر آمل نیز در این جلسه بیان کرد : اگر یک مدیریت واحد در بحث زباله های عفونی صورت گیرد به نفع سلامت و بهداشت مردم و شهر است و باید امکان سنجی شود و با حضور کارشناسان شهرداری و بهداشت و درمان هم بحث ایجاد امکانات، هم میزان عوارض شهرداری و هم سیستم جمع آوری و امحای این پسماندها برنامه ریزی صورت گیرد .

دکتر منوچهر مجد رئیس نظام پزشکی شهرستان آمل در این جلسه با بیان اینکه بحث پسماند عفونی شامل حال همه پزشکان نمی شود اظهار داشت : پسماند عفونی خاص گروه های جراحی شامل ارتوپدی، زنان و زایمان و جراحی عمومی است .

وی افزود : در سال ۹۱ نظام پزشکی شهرستان آمل به عنوان اولین شهری بود که در ساماندهی پسماندهای عفونی در استان مازندران پیشقدم شد و با تحقیق و مشورت از مطب های شهر تهران و برگزاری جلسات متعدد در شورا و شهرداری و فرمانداری در ۲۵ آبان سال ۹۱ مصوب شد همانند شهرداری تهران، شهرداری آمل نیز برای پسماند عفونی عوارض دریافت کند و این کار را انجام دهد و از آن تاریخ به بعد شهرداری برای ساختمان پزشکان قبض عوارض نوسازی و خدمات عمومی و برای پزشکان متخصص و پزشکان جراح قبض دیگری به عنوان خدمات پسماند صادر می کند .

رئیس نظام پزشکی شهرستان آمل تصریح کرد : ما تقاضا داریم امحاء و بی خطرسازی زباله های عفونی توسط شهرداری صورت گیرد و به هر نحوی که صلاح است جمع آوری شود .

وی خاطرنشان کرد : بیمارستان ها زباله سوز دارند و زباله ها را می سوزانند، درمانگاه ها و آزمایشگاه ها با شرکت آلفازیست گستر قرارداد دارند ولی مطب ها قرارداد ندارند و ما ترجیح می دهیم شهرداری این کار را به عهده بگیرد و کار را به اتمام برساند .

.

 

 


× 6 = 48

کلمات کلیدی: