هدایت به بالا

شورای اسلامی شهر آمل | جلسه 7 ساعته شورای اسلامی شهر آمل با حضور کلیه اعضای شورا و شهردار
صفحه اصلی فید ارتباط با ما

   
  • سخن روز:  از دانشمندان بپرسید با حکما گفت و گو کنید با تهی دستان همنشینی نما یید.   'پیامبر اکرم(ص)'


جلسه ۷ ساعته شورای اسلامی شهر آمل با حضور کلیه اعضای شورا و شهردار

جلسه رسمی و کمیسیون های فنی، فرهنگی و برنامه ریزی شورای اسلامی شهر آمل در روز چهارشنبه ۹۶/۱۰/۱۳ با حضور کلیه اعضای شورا، شهردار و خبرنگاران برگزار شد .

.

.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر آمل، در این جلسه که به مدت ۷ ساعت به طول انجامید غلامحسین شفیع زاده رییس شورای اسلامی شهر آمل اظهار داشت : هدف از دعوت شهردار آمل برای حضور در صحن علنی شورا در خصوص اطلاع از وضعیت بودجه شهرداری بود که همکاران شورا از وضعیت درآمدی و پیشرفت پروژه های موجود در سطح شهر مطلع باشند .

وی با اشاره به انحلال برخی از سازمان های وابسته به شهرداری و تشکیل آنها بر اساس مصوبه جدید افزود : هدف اصل ۴۴ قانون اساسی، کوچک کردن بدنه دستگاه ها است و این دلیلی نیست نیروهایی که چندین سال خدمت کردند و دارای خانواده، فرزند و مشکلات گوناگون هستند را بیرون کنیم بلکه بایستی راهکاری به اتفاق شما عزیزان و شهردار صورت بگیرد و چاره اندیشی کنیم .

رییس شورای اسلامی شهر آمل با اشاره به اینکه دستور کار هر جلسه را باید مشخص کنیم تا خارج از دستور کار جلسه چیزهای دیگر عنوان نشود تصریح کرد : خبرنگاران باید اصل را در نظر بگیرند و واقعیت را در رسانه ها انعکاس دهند، ما نقد پذیر هستیم و مشکلی با هیچ کس نداریم .

خسرو ابراهیم زاده سخنگوی شورای اسلامی شهر آمل خواستار ساماندهی دستفروشان سطح شهر شد و اظهار داشت : واحد اجرائیات شهرداری لیست کاملی از دستفروشان سطح شهر که در پیاده روها و معابر شهری سد معبر ایجاد می کنند تهیه نماید و یک اخطار و مهلتی به آنها داده شود تا نسبت به جمع آوری بساط خود اقدام نمایند .

مسعود تسلیمی عضو شورای اسلامی شهر آمل گفت : در بازدیدی که از شهرداری مشهد در ماه گذشته داشتیم در بحث ماده صد وقتی ماده صد، رای یا حکمی صادر می کند و یک مبلغی تعیین می شود در واحد درآمد بخش های قابل توجهی از آیتم های درآمدی حذف می شود و دیگر به حساب آن شهروند نمی آید در صورتی که کلیه آیتم های درآمدی در شهرداری آمل برای آن شهروند محاسبه می شود و بنده امیدوارم تصمیمی اتخاذ شود تا برخی از این آیتم ها دوباره برای شهروندان لحاظ نگردد .

جهانگیر آذری عضو شورای اسلامی شهر آمل نیز در این جلسه با بیان اینکه امیدوارم بتوانیم در کنار هم با همفکری و تعامل به شهر خدمت کنیم بیان کرد : اولویت کاری مان خدمت به مردم است، ما باید مردم را به سمتی ببریم که کمتر خلاف کنند و بعد از آن اگر خلاف صورت گرفت سخت گیری و جریمه کنیم .

احمد امیرسلیمانی شهردار آمل نیز در این جلسه بیان کرد : درآمد شهرداری از ابتدای سال جاری تا ۱۰دی ماه ۶۵۰ میلیارد ریال بوده که طی نامه ای تقدیم ریاست شورا گردید .

وی افزود : این میزان در مقایسه با مدت مشابه سال قبل ۴۰ میلیارد ریال کاهش داشته است و این در حالی است که درآمد شهرداری از محل عوارض ارزش افزوده که توسط سازمان امور مالیاتی وصول و پرداخت می گردد در قیاس با سال گذشته ۷۰ میلیارد ریال کاهش داشته است که می توان عمده دلیل کاهش درآمد سال جاری را در کاهش درآمد حاصل از ارزش افزوده دانست، ضمنا سایر درآمدهای شهرداری که حاصل تلاش همکاران در حوزه های مختلف می باشد در قیاس با سال گذشته ۳۰ میلیارد ریال افزایش داشته است یعنی افزایش درآمد کوششی، ناشی از افزایش تعداد پروانه های ساختمانی نیست بلکه ناشی از تلاش مدیران مناطق ۱ و ۲ در پیگیری مطالبات است   .

شهردار آمل ضمن تقدیر و تشکر از اعضای شورا در کمیسیون های ماده صد اول و دوم در مدیریت پرونده های معوق سال های گذشته بیان کرد : برای وصول درآمدهایمان شاید مشکلاتی موجود باشد ولی هرگز سعی نکردیم یک نقطه ی تقابلی را با شهروندان داشته باشیم و شهروند یک خاطره ی بدی از شهرداری در ذهنش باشد .

امیرسلیمانی با بیان اینکه اصلاح بودجه سال ۹۶ با توجه به نگرانی در حوزه های درآمدی به عنوان پیشنهاد تقدیم شورا گردید ادامه داد : اصلاح بودجه ۹۶ و بودجه نویسی سال ۹۷ در دستور کار است و دفترچه بهای عوارض و خدمات محلی سال ۹۷ نیز تا چندین روز دیگر تقدیم شورا می گردد .

وی با بیان اینکه بودجه اولیه مصوب سال ۹۶ شهرداری ۱۳۰ میلیارد تومان بوده که پس از اصلاح به ۱۳۳ میلیارد تومان تغییر یافت و متاسفانه با این روند نزولی که در پیش داریم اصلاح بودجه ای که تقدیم شورا نمودیم ۱۲۱ میلیارد تومان پیشنهاد شده است تصریح کرد : متاسفانه حدود ۲ ماه تاخیر در پرداخت حقوق و دستمزد همکاران مان داریم و همان طوری که امروز اولویت اول فضای شهرداری های کشور پرداخت حقوق و دستمزد و دوم جمع آوری زباله است ما نیز این موضوع در اولویت کاری مان است .

شهردار آمل با بیان اینکه ما باید پروژه های عمرانی را با احتیاط بیشتری جلو ببریم تا خدای ناکرده مثل برخی از شهرداری ها یک ردی از بدهکاری بجای بگذاریم و نتوانیم به تعهدات خود در ماه های آینده عمل کنیم افزود : به نظر بنده سال ۹۷ از نظر مالی بحرانی تر از سال ۹۶ است و به همین دلیل از اعضای شورا درخواست می نمایم کمک کنند تا مانند برخی از کلانشهرها بودجه سال ۹۷ را انقباظی ببندیم اگر انشاءا… فضای ۶ ماهه اول مساعد بود قطعا و طبیعتا با توجه به حصول درآمدهای خودمان بودجه را افزایش دهیم و اصلاح بودجه و متمم را تقدیم شورا نمائیم .

وی با اشاره به اینکه همواره سعی کردیم فضای تعامل را با شهروندان رعایت کنیم تا برای پرداخت بدهی به شهرداری مراجعه کنند تصریح کرد : تقاضا دارم خبرنگاران عزیز هم در حوزه های فرهنگ شهروندی به ما کمک کنند و اطلاع رسانی کنند تا شهروندان خود را مقید به پرداخت فیش عوارض بدانند و به میدان بیایند .

.

 

 

 


+ 8 = 10

کلمات کلیدی: