هدایت به بالا

شورای اسلامی شهر آمل | جلسه کمیسیون فرهنگی و ورزشی شورا با محوریت گرامیداشت هفته دفاع مقدس و اربعین حسینی (ع) برگزار شد
صفحه اصلی فید ارتباط با ما

   
  • سخن روز:  نه لباس شهرت بپوش و نه لباسی که تو را بیمقدار جلوه دهد . امام صادق(ع)


جلسه کمیسیون فرهنگی و ورزشی شورا با محوریت گرامیداشت هفته دفاع مقدس و اربعین حسینی (ع) برگزار شد

جلسه کمیسیون فرهنگی و ورزشی شورای اسلامی شهر آمل با حضور اعضای شورا، مدیر عامل سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری و مسئولین واحدهای زیباسازی و روابط عمومی شهرداری با محوریت گرامیداشت هفته دفاع مقدس و اربعین حسینی (ع) برگزار شد .

 

 

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر آمل، ابراهیم محمدپور در این جلسه گفت : کارهای فرهنگی باید زیرساختی و پایه ای انجام شود و نباید فقط به مناسبت ها اکتفا گردد .

مسئول کمیسیون فرهنگی و ورزشی شورای اسلامی شهر آمل افزود : ما نباید دچار روزمرگی شویم و فقط کارهای گذشته را تکرار کنیم بلکه بایستی برنامه های مختلف فرهنگی، اجتماعی و ورزشی متناسب با نشاط و شادابی مردم به ویژه قشر جوان تدوین کنیم و از روزمرگی خارج شویم .

وی با بیان اینکه ما به عنوان نماینده مردم دغدغه داریم و اگر مردم در کنار ما باشند می توانیم روزهای خوبی را رقم بزنیم تصریح کرد : متاسفانه الگوهای فرهنگی ما اصلا مناسب نیستند و در شهر آمل الگوهای فرهنگی و ورزشی فراوانی داریم که می توان از آنها برای جوانان الگوسازی کرد .

محمدپور خاطرنشان کرد : به مناسبت هفته دفاع مقدس با همکاری سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری برنامه های بسیار خوبی از قبیل عطرافشانی و گل آرایی گلزار شهدای شاخص ورزشکار، مسابقات دارت و پینگ پنگ کارکنان شهرداری، مسابقات فوتبال دستی در منطقه آسیب پذیر رضوان ۳۸ و امت آباد، مسابقات دارت هفته دفاع مقدس و هفته ناشنوایان در پارک مهر ویژه ناشنوایان، برگزاری نمایش خیابانی تئاتر خاک و خون در سطح شهر، اجرای نقاشی تابلو در خصوص هشت سال دفاع مقدس همراه با نقاشی کودکان، نصب پلاک افتخار دم درب منزل شهدای مدافع حرم، اجرای برنامه فرهنگی حلقه رندان و پرده خوانی در دستور کار می باشد .

وی اذعان داشت : مهمترین اهداف مورد نظر ما در اجرای ویژه برنامه های اربعین، معرفی سبک زندگی امام حسین (ع) و تکریم و تعظیم شعائر و معارف اسلامی است و در کنار این موضوعات به آماده سازی فضای عمومی شهر نیز توجه ویژه خواهد شد .

مسلم مکاری نائب رییس شورای اسلامی شهر آمل نیز در این جلسه با تاکید بر اینکه شورا و شهرداری تنها متولی فرهنگ در شهر نیستند گفت  : نهادهای دیگر شهری نیز بخشی از وظیفه فرهنگ سازی و امورات فرهنگی را بر عهده دارند .

ثریا کمالی منشی اول و مسئول کمیسیون اجتماعی و بانوان شورای اسلامی شهر آمل از برگزاری مراسم پیاده روی حرم تا حرم ( از امام زاده ابراهیم (ع) تا امام زاده عبدا… (ع) ) همانند سال های گذشته خبر داد و گفت : با انتخاب یک مسجد در هر محله می توان به صورت محله محور به مناسبت های مختلف از جمله هفته دفاع مقدس مسابقات فرهنگی و ورزشی برگزار کرد و از ظرفیت گروه های جهادی و هیئت های مذهبی نیز استفاده کرد .

وی افزود : باید در ایجاد المان های مربوط به اربعین و هفته دفاع مقدس مسئله چشم انداز کوتاه مدت و بلند مدت و اتصال همه آنچه که به عنوان قسمتی از تاریخ از آن یاد می کنند را به عنوان بخشی از پازل حرکت به سوی ظهور حضرت بقیه ا… (عج) لحاظ کنیم .

محسن صلواتی خزانه دار شورای اسلامی شهر آمل گفت : کارهایی که انجام می شود باید دیده شود و مردم ببینند و برای سال آینده برنامه ای درست و مدون چیده شود .

 

 

 

 

 

 


+ 3 = 4

کلمات کلیدی: