هدایت به بالا

شورای اسلامی شهر آمل | جلسه کمیسیون طرح و برنامه و بودجه شورا با محوریت ممیزی املاک برگزار شد
صفحه اصلی فید ارتباط با ما

   
  • سخن روز:  آسايش آدمي، در زنداني كردن زبان است. پیامبر اکرم (ص )


جلسه کمیسیون طرح و برنامه و بودجه شورا با محوریت ممیزی املاک برگزار شد

جلسه کمیسیون طرح و برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر آمل با حضور اعضای شورا، معاونین فنی و شهرسازی و توسعه مدیریت و منابع و مسئولین واحدهای درآمد، فناوری اطلاعات و ممیزی شهرداری برگزار شد .

 

 

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر آمل، احمد محمدی در این جلسه با بیان اینکه هدف اصلی از انجام ممیزی به روز شدن اطلاعات مدیریت شهری است تا بتوان اقدامات درستی انجام داد گفت : اجرای ممیزی نه تنها یک منبع درآمدی برای شهرداری محسوب می شود بلکه در کنار ممیزی می توان به اطلاعات دیگری که برای شهرداری لازم است دست یافت .

مسئول کمیسیون طرح و برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر آمل با اشاره به اینکه یکی از خواسته های اعضای شورا از شهردار منتخب اجرای ممیزی املاک بوده است افزود : ابتدا باید ملزومات و امکانات این کار توسط شهرداری فراهم شود و سپس در قالب یک لایحه کامل به شورا ارائه گردد تا در صحن شورا به تصویب برسد .

وی با بیان اینکه با همکاری معاونت های فنی و شهرسازی و توسعه مدیریت و منابع و واحدهای درآمد و فناوری اطلاعات شهرداری این اقدامات باید انجام و کلیه کارها بر بستر الکترونیک باشد ادامه داد : در ابتدا باید یک کارگروهی شکل بگیرد و با اجرای طرح جامع ساماندهی نیروی انسانی در شهرداری که یکی از اولویت های شورا بوده، نیروهای متخصص و آموزش دیده برای انجام این کار سوق داده شوند .

حسن مجیدی کیا رییس شورای اسلامی شهر آمل نیز در این جلسه با بیان اینکه سرعت عمل و زمان کار برای ما خیلی مهم است و کارها باید با یک روند خاصی رو به جلو حرکت کند بیان داشت : لزوم انجام ممیزی املاک صرف نظر از الزامات قانونی، در واقع جامع ترین و اولین قدم در جهت جمع آوری اطلاعات سطح شهر و تبدیل آن به بانک اطلاعاتی برای بهره برداری در برنامه ریزی و ارائه خدمات به شهروندان عزیز است .

 

 

وی افزود : برخی از برنامه ها در صدر هستند و برخی پائین تر، برخی نیز از جمله شهر الکترونیک و ممیزی، برنامه های استراتژیک هستند و باید با هم و در کنار هم با یک همپوشانی انجام شوند و با تشکیل یک ستاد اجرایی گردند .

محمد توکلی عضو هیئت رییسه شورا گفت : یکی از گام های اساسی در بحث مدیریت شهری ممیزی املاک و مستغلات است و باید ساز و کار این امر فراهم شود تا هر چه زودتر اجرایی گردد .

 

 

مسئول کمیسیون خدمات، بهداشت و محیط زیست شورا با بیان اینکه بحث اطلاع رسانی در امر ممیزی خیلی مهم است و به عنوان یک اصل تلقی می شود افزود : به منظور جلوگیری از شکست پروژه ممیزی املاک باید نسبت به شناخت دقیق مشاورین ذیصلاح اقدام و از پروژه های مشابه اجرا شده بازدید و بهره گیری کرد .

 

 

 

 

 

 


3 − = 2

کلمات کلیدی: