هدایت به بالا

شورای اسلامی شهر آمل | جلسه کمیسیون خدمات، بهداشت و محیط زیست شورا با حضور پزشکان، فعالان و دوستداران محیط زیست برگزار شد
صفحه اصلی فید ارتباط با ما

   
  • سخن روز:  از دانشمندان بپرسید با حکما گفت و گو کنید با تهی دستان همنشینی نما یید.   'پیامبر اکرم(ص)'


جلسه کمیسیون خدمات، بهداشت و محیط زیست شورا با حضور پزشکان، فعالان و دوستداران محیط زیست برگزار شد

مسئول کمیسیون خدمات، بهداشت و محیط زیست شورای اسلامی شهر آمل گفت : این کمیسیون به منظور استفاده از ظرفیت ها و پتانسیل های اندیشمندان، فعالان عرصه محیط زیست و سازمان های مردم نهاد برای رفع معضل زباله اقدام به برگزاری جلسات با حضور اعضای شورا، پزشکان، فعالان و دوستداران این عرصه نموده است .

 

 

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر آمل، محمد توکلی در این جلسه ضمن قدردانی از پزشکان و فعالان عرصه محیط زیست که سال های سال دغدغه پسماند و زباله شهری داشته اند و همواره در انجام فعالیت های داوطلبانه در جهت رفع مسائل و مشکلات شهری پیشگام هستند بیان داشت : تاکنون زحمات، جلسات و هزینه های زیادی در خصوص پیگیری معضل زباله برگزار شده و همیشه دغدغه وجود داشته ولی نتیجه ای گرفته نشده است .

مسئول کمیسیون خدمات، بهداشت و محیط زیست شورای اسلامی شهر آمل با بیان اینکه یکی از دغدغه های اصلی اعضای شورای اسلامی شهر و شهردار، معضل زباله است افزود : ما به عنوان شهری که در بحث بهداشت خصوصا در ایام کرونایی دستخوش تغییرات زیاد شده و شهروندان بسیاری در خصوص کیفیت خدمات بهداشتی و درمانی به ما مراجعه می نمایند در تلاش هستیم شهر آمل به جایگاهی برسد که در شان مردم عزیز شهرمان باشد و این جز با کمک و همراهی شما میسر نمی شود .

وی ادامه داد : شرکت های مختلفی برای رفع این مشکل اعلام آمادگی کردند و ما در صدد هستیم تا بررسی کنیم آیا ضمانت اجرایی لازم را برای انجام این کار دارند یا خیر ؟

توکلی تصریح کرد : این کمیسیون برای پیشبرد اهداف نیاز به بازوان توانمند و قوی که اشراف کامل به مسائل محیط زیست و بهداشتی داشته باشند دارد، مسلما شما معضلات بهداشتی، خدماتی و درمانی را بهتر می شناسید، دغدغه هایی که در ذهن شما وجود دارد و نیاز به پیگیری است این آمادگی وجود دارد تا در کنار شما باشیم و با همکاری و همدلی کارها را رو به جلو هدایت کرده و سطح خدمات را بالا ببریم .

مسئول کمیسیون خدمات، بهداشت و محیط زیست شورای اسلامی شهر آمل افزود : باید در بحث تفکیک زباله در منازل و تفکیک از مبدا فرهنگ سازی کنیم و برای این کار به کمک سمن ها نیاز داریم .

وی با بیان اینکه ما تیم مشاوره ای می خواهیم که به دنبال منافع خودشان نباشند و دنبال منافع مردم و شهر باشند بیان کرد : اولویت اول ما شیرابه است و اولین پروژه باید بی خطر سازی شیرابه باشد و بعد از آن دپوی موقت، خط پردازش و امحای زباله به روش های گوناگون از جمله زباله سوز و کمپوست است که سال ها پیگیری شده است .

توکلی در پایان با بیان اینکه شورا و شهرداری از ارائه مسائل و مشکلات و بیان راهکارهای گروه های مختلف استقبال خواهند کرد گفت : امیدوارم با هم اندیشی متخصصین و فعالان محیط زیست شاهد رفع معضل زباله باشیم .

 

 

 

 

 

 

 

 


+ 2 = 11

کلمات کلیدی: