هدایت به بالا

شورای اسلامی شهر آمل | توکلی مسئول کمیسیون خدمات، بهداشت و محیط زیست شورا : آموزش و فرهنگ سازی در کاهش تولید زباله موثر است
صفحه اصلی فید ارتباط با ما

   
  • سخن روز:  نه لباس شهرت بپوش و نه لباسی که تو را بیمقدار جلوه دهد . امام صادق(ع)


توکلی مسئول کمیسیون خدمات، بهداشت و محیط زیست شورا : آموزش و فرهنگ سازی در کاهش تولید زباله موثر است

جلسه کمیسیون خدمات، بهداشت و محیط زیست شورا با حضور مسلم مکاری، ثریا کمالی، محمد توکلی و ابراهیم محمدپور برگزار شد .

 

 

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر آمل، محمد توکلی در این جلسه با بیان اینکه با دو معضل زیست محیطی کشتارگاه و زباله روبرو هستیم بیان داشت : معضل زباله اولویت اول ما است  .

وی افزود : در حال حاضر به جد پیگیر راه اندازی سایت پردازش زباله در سوله ای که در کارخانه آسفالت شهرداری واقع شده هستیم که تاکنون ۳ پارت آن خریداری و یک پارت دیگر هم بزودی خریداری خواهد شد تا با راه اندازی آن بخش قابل توجهی از زباله ها تفکیک و شیرابه زباله نیز کاهش داده شود .

مسئول کمیسیون خدمات، بهداشت و محیط زیست شورا با بیان اینکه شیرابه زباله موجب آلودگی آب های سطحی و زیرزمینی می شود و بیماری های سخت و مشکلات زیست محیطی زیادی ایجاد می نماید تصریح کرد : در خصوص شیرابه زباله با مرکز فناوری رشد شهرستان آمل و دانشگاه فناوری های نوین جلساتی برگزار کردیم که امیدوارم بتوانیم با همکاری یکدیگر اقدامات خوبی را به سرانجام برسانیم .

وی تاکید کرد : در بحث جمع آوری و امحاء زباله در نقطه ای هستیم که سال های سال هزینه های زیادی انجام شده و طرح های زیادی نیز روی میز شهرداری بوده ولی تاکنون نتیجه ای گرفته نشده است .

نماینده شورای اسلامی شهر آمل در سازمان مدیریت پسماند شهرداری با بیان اینکه در حال حاضر ۱۰ ایستگاه بازیافت پسماند خشک در سطح شهر فعال است و سعی بر این است تا چندین ایستگاه دیگر نیز به آن اضافه شود افزود : اگر به امر تفکیک زباله از مبدا اهمیت لازم داده شود می توان ۲۰ الی۲۵ درصد از حجم زباله های تولیدی را کاهش داد بنابراین جمع آوری و تفکیک زباله از مبدا در سطح جامعه نیازمند آموزش و فرهنگ سازی است تا شهروندان آگاه شوند چگونه زباله ها را تولید و تفکیک نمایند .

 

 

 


7 − = 6

کلمات کلیدی: