هدایت به بالا

شورای اسلامی شهر آمل | برگزاری نوزدهمین جلسه رسمی شورای اسلامی شهر آمل
صفحه اصلی فید ارتباط با ما

   
  • سخن روز:  آسايش آدمي، در زنداني كردن زبان است. پیامبر اکرم (ص )


برگزاری نوزدهمین جلسه رسمی شورای اسلامی شهر آمل

نوزدهمین جلسه رسمی شورای اسلامی شهر آمل عصر روز یکشنبه ۹۶/۸/۲۱ با حضور اعضای شورا و خبرنگاران برگزار شد .

.

.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر آمل، محمد محمدی نائب رییس شورای اسلامی شهر آمل در این جلسه ضمن گرامیداشت ۲۱ آبان ماه، زادروز علی اسفندیاری معروف به نیما یوشیج که پدر شهر نو نیز لقب گرفت بیان کرد : هفته جاری ( ۲۰ الی ۲۷ آبان ) به نام هفته کتابخوانی نامگذاری شده و یکی از انتظاراتی که داریم این است در افق ۱۴۰۴ متراژ کتابخانه عمومی در شهر آمل که هم اکنون سه هزار متر مربع می باشد به ۲۷ هزار متر مربع برسد .

.

.

وی افزود : طبق استاندارد به ازای هر عضو در کتابخانه باید ۴ کتاب موجود باشد ولی در حال حاضر به ازای هر ۴ عضو تنها یک کتاب موجود است و لازم است میزان کتاب ها در کتابخانه‌ها نیز افزایش یابد .

رییس کمیسیون فرهنگی و ورزشی شورای اسلامی شهر آمل با بیان اینکه هر ساله نیم درصد از درآمد شهرداری ها به حساب کتابخانه های عمومی اختصاص داده می شود تصریح کرد : در شهر آمل متاسفانه تنها کتابخانه عمومی، کتابخانه شهیدان عباس زاده می باشد که با این وجود متاسفانه کمبود فضای کتابخانه ای در این شهر احساس می شود و امیدوارم سهم نیم درصد از درآمد شهرداری صرف ساخت و تجهیز کتابخانه عمومی این شهر شود چرا که با افزایش فضای کتابخانه ای در سطح شهر بدون شک هم فرهنگ کتابخوانی گسترش خواهد یافت و هم می توان جایگاه فرهنگی شهر را ثبات بخشید .

خسرو ابراهیم زاده سخنگوی شورای اسلامی شهر آمل نیز در این جلسه ضمن گلایه از اظهار نظر رییس مرکز بهداشت شهرستان آمل مبنی بر عدم حضور اعضای شورای اسلامی شهر آمل در جلسات شورای سلامت گفت : متاسفانه در چند ماه اخیر هیچ دعوت نامه ای برای اعضای شورا از سوی متولیان بهداشت جهت حضور در جلسات شورای سلامت داده نشده است .

.

.

وی با بیان اینکه پیگیری سلامت شهروندان از وظایف شورا می باشد و کلیه همکاران ما در شورا از دوره اول تا به امروز در بحث سلامت شهروندان و پسماند قدم های خوبی برداشتند و انشاء ا… بزودی خبرهای خوبی در این زمینه شهروندان خواهند شنید تصریح کرد : متولیان بهداشت شهر که به عنوان نماینده و سفیر دولت در حوزه بهداشت و درمان هستند چه کارهایی انجام داده اند؛ انتظار داریم عزیزانی که این گونه شورای اسلامی شهر را زیر سوال می برند بجای این کار نظارت سازمانی خودشان را قوی تر کنند .

سخنگوی شورای اسلامی شهر آمل با توجه به بارش شدید بارندگی اخیر که منجر به آبگرفتگی در برخی از مناطق شهری شد افزود : در دوره ی چهارم شورا ۳۲ هزار متر مکعب چاه جاذب آب های سطحی حفر شد و از شهروندان تقاضا داریم کوچه ها و مناطقی که در مواقع بارندگی دچار آبگرفتگی می شوند به روابط عمومی شورا، شهرداری و سازمان ها اطلاع دهند تا کارشناسی شود و بر اساس بودجه بندی و اولویت بندی نسبت به حفر چاه و راهکار های دیگر اقدام شود .

ابراهیم زاده یادآور شد : شرکت ناواندیش پسماند با توجه به مهلت دو ماهه ای که از فرماندار ویژه و دادستان شهرستان آمل برای دپوی زباله در منطقه عمارت گرفته بودند هفته گذشته نشستی با مسئولین مربوطه برگزار کردند و مقرر شد جلسه ای در چند روز آینده با حضور این عزیزان در صحن شورا داشته باشیم تا در بحث جابجایی زباله عمارت که یکی از دغدغه های مهم است انشاءا… به توافقات خوبی برسیم .

مسعود تسلیمی عضو شورای اسلامی شهر آمل نیز با بیان اینکه متولی امر سلامت مجموعه بهداشت می باشد و شورا و شهرداری نیز در این حوزه کمک کار هستند اظهار داشت : شورا و شهرداری در حوزه سلامت جسم و روح و روان شهروندان اقدامات بسیار خوبی انجام داده است، نهضت پارک سازی را در دوره قبل شروع کردیم و بیش از ۱۷ پارک محله ای در مناطق مختلف شهر احداث نمودیم .

.

.

وی افزود : خوشبختانه جاده سلامت حاشیه رودخانه هراز که رها شده بود کار مشاور آن به اتمام رسیده و بزودی طرح نهایی آن در شورا ارائه خواهد شد و انشاء ا… برای اقدام، ما کارهای آن را انجام خواهیم داد .

عضو شورای اسلامی شهر آمل ادامه داد : ساختمان های قابل توجهی در حوزه بیمارستانی وجود دارد که شهرداری برای آنها پروانه رایگان صادر نموده و به اعتقاد بنده شورا و شهرداری آنچه که وظیفه اش بوده حتی فراتر از آن را انجام داده است .

وی خاطرنشان کرد : در زمینه پسماند شورانشینان تلاش زیادی انجام دادند و با وجود تحریم و شرایط بد اقتصادی که هیچ شهری نتیجه ای نگرفته و نمونه ای را در جایی نداریم که موفق شده باشند، دوستان تلاش زیادی کردند و تمام توان خودشان را گذاشتند و شهر آمل بعنوان پایلوت گام های بلندی برداشته تا از این معضل رهایی پیدا کنیم .

.

.

جهانگیر آذری عضو شورای اسلامی شهر آمل از برگزاری کنفرانس بین المللی پیشرفت های نوین در مهندسی عمران در دانشگاه شمال آمل در روزهای ۲۴ و ۲۵ آبان ماه سال جاری خبر داد و گفت : از اینکه یک همایش بین المللی در شهر آمل برای اولین بار در حوزه عمران اجرا شود و جامعه مهندسین، دست اندرکاران صنعت ساختمان و دانشگاهیان این عرصه وارد شدند حرکت بسیار خوب، میمون و مبارکی است و شورا و شهرداری هم بعنوان حامیان این کنفرانس وارد عمل شدند تا این اتفاق نیک هر چه بهتر برگزار شود .

فرشید لیتکوهی نماینده شورا در سازمان های اتوبوسرانی و تاکسی رانی شهرداری به تعیین نرخ کرایه اتوبوس، مینی بوس و تاکسی در سال ۹۶ اشاره کرد و گفت : بر اساس مصوبه شورای حمل و نقل استان در سال ۹۶ کرایه اتوبوس، مینی بوس و تاکسی های شهری ۱۲ درصد و حداکثر تا ۱۵ درصد افزایش یافت و ما هم آن را مصوب کردیم و منتظر تایید هیئت تطبیق فرمانداری هستیم تا بعد از آن اجرایی شود .

.

.

وی با بیان اینکه یکی از وظایف ما حفظ حقوق بیت المال و اموال عمومی است افزود : انتظار داریم نرخ مصوب پس از تائید، جهت اطلاع رسانی مردم  بر روی شیشه خودروها نصب شود .

.


3 × = 3

کلمات کلیدی: