هدایت به بالا

شورای اسلامی شهر آمل | برگزاری مراسم یلدای شهدایی همزمان با فرا رسیدن ایام فاطمیه
صفحه اصلی فید ارتباط با ما

   
  • سخن روز:  از دانشمندان بپرسید با حکما گفت و گو کنید با تهی دستان همنشینی نما یید.   'پیامبر اکرم(ص)'


برگزاری مراسم یلدای شهدایی همزمان با فرا رسیدن ایام فاطمیه

همزمان با ایام فاطمیه و مصادف شدن آن با شب یلدا، مراسم یلدای شهدایی با حضور اعضای شورای اسلامی شهر آمل، مدیران عامل سازمان های وابسته، مسئولین ادارات و نهادها، خانواده های معظم شهدا، ایثارگران و خادمین شهدا در سالن همایش شهرداری آمل برگزار شد .

 

 

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر آمل، حسن مجیدی کیا در این همایش گفت : امروز در کنار خانواده هایی  هستیم که با کمال احترام سر تعظیم به همه این عزیزان فرود می آوریم و ما خود را شرمنده آنان می دانیم .

رییس شورای اسلامی شهر آمل افزود : ما به نوروز و یلدا افتخار می کنیم، کشورهایی که در بحث نجوم پیشرفته هستند این موضوع را درک می کنند، خیلی مهم است کشوری در علم نجوم چنان پیشرفته باشد که ۳ هزار سال قبل دقیقا بداند بلندترین شب سال چه زمانی است و چه ساعت آفتاب برای اعتدال می آید .

 

 

وی با بیان اینکه اسلام نوروز را در خودش عجین کرده و به آن رنگ و لعاب اسلامی داد تصریح کرد : این هنر ماست که یلدا را با اسلام، انقلاب و شهدایمان عجین کنیم، این هنر ایرانی ها است که هم شبانه روز و و هم سال و ماه را با آفتاب حساب و کتاب کنند، ما به این تمدن و فرهنگ افتخار می کنیم، جمع همه خوبی ها و علوم ایران است، از بین ادیان بهترین را انتخاب کرد و از بین مذاهب هم ایران است که پرچم شیعه گری دارد .

مجیدی کیا اظهار داشت : امروز خیمه امام حسین (ع) در این کشور برپاست و مطمئنا این خیمه و پرچم مقدس حفظ و این علم پایدار خواهد ماند .

رییس شورای اسلامی شهر آمل ادامه داد : جنگ ایران و عراق به پایان رسید اما برخی ها زخم زبان می زدند که اگر دوباره جنگی اتفاق بیفتد کسی شرکت نمی کند اما می بینیم که غیورمردان این کشور حتی در خارج از مرزهای ایران پرچم انقلاب و اسلام را برافراشته اند و دشمنان از این موضوع عصبانی هستند که چرا انقلاب اسلامی و مذهب ما در همه جا هست .

در پایان، پدر شهید والامقام محمد هادی ذوالفقاری که در سامرا به درجه رفیع شهادت نائل آمد در خصوص زندگی نامه و خصوصیات اخلاقی و رفتاری این شهید گرانقدر توضیحات مبسوطی ارائه داد .

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


8 × 3 =

کلمات کلیدی: