هدایت به بالا

شورای اسلامی شهر آمل | برگزاری دومین جلسه کارگروه کتاب تاریخ آمل
صفحه اصلی فید ارتباط با ما

   
  • سخن روز:  کسی که دوستت دارد، انتقاد می کند و کسی که با تو دشمنی دارد، از تو تعریف و تمجید می کند   'امام حسین (ع )'


برگزاری دومین جلسه کارگروه کتاب تاریخ آمل

دومین جلسه کارگروه کتاب تاریخ آمل با حضور محمد محمدی نائب رییس شورا، دکتر فرزین محمودی پاتی رییس کمیسیون طرح و برنامه ریزی و توسعه شهری شورا، مسعود تسلیمی و جهانگیر آذری اعضای شورای اسلامی شهر آمل، محمد سعیدی رییس امور مالی شهرداری، دکتر امیرکلایی ( باستان شناس ) و میثم فلاح ( باستان شناس ) در سالن اجتماعات شورا برگزار شد .

.

.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر آمل، محمد محمدی در این جلسه ضمن عرض قبولی طاعات و عبادات در ماه مبارک رمضان گفت : کتاب تاریخ آمل برای فرهنگ آمل دارای اهمیت زیادی است و باید کتاب جامعی از تاریخ آمل داشته باشیم .

.

.

رییس کمیسیون فرهنگی و ورزشی شورای اسلامی شهر آمل با اشاره به تصویب روز آرش به نام روز ساری توسط اعضای شورای اسلامی شهر ساری تصریح کرد : ثبت آرش کمانگیر به نام یک شهر فرآیند قانونی دارد و شورای شهر به تنهایی نمی تواند آن را تصویب نماید و این اولین اتفاق نیست که دیگر شهرهای مازندران اسطوره ها و مشاهیر آمل را به شهر خود نسبت داده و تاریخ آمل را مورد حمله قرار می دهند و این موارد نشان دهنده اهمیت بیشتر و لزوم چاپ کتاب تاریخ آمل می باشد .

نائب رییس شورای اسلامی شهر آمل افزود : آمل شهری است که مشاهیر و تاریخ تمدن زیادی دارد و بارها مورد حمله فرهنگی شهرهای دیگر قرار گرفته تا این مشاهیر را به نام شهر خودشان ثبت نمایند و ما باید برای جلوگیری از این اتفاقات راهکارهایی داشته باشیم که چاپ این کتاب با کمک اندیشمندان شهر می تواند کمک بزرگی به این مشکل بنماید .

محمدی به دو موضوع مهم هزینه مالی و تقسیم کار جهت انجام تحقیقات و موضوعات کتاب تاریخ آمل توسط اعضای کارگروه اشاره کرد و گفت : این کتاب چند جلدی که در ۴ بخش شامل آمل در پیش از تاریخ قبل از آریائیان، آمل در دوران تاریخی تا قبل از اسلام، آمل در دوران اسلامی تا اواخر قاجار و آمل در دوران معاصر اواخر قاجار تا پهلوی گردآوری خواهد شد می تواند الگویی برای خیلی از شهرها باشد و امیدوارم استارت این کار هر چه زودتر زده شود .

وی خاطرنشان کرد : آمل تنها شهری در ایران است که در سال جاری چهاردهمین جشن آئینی و بومی تیرگان را با همت انجمن دماوند کوه که پایگاه آن در شهرستان آمل می باشد در ۱۵ تیرماه برگزار خواهد کرد .

دکتر فرزین محمودی پاتی رییس کمیسیون طرح و برنامه ریزی و توسعه شهری شورای اسلامی شهر آمل نیز در این جلسه با بیان اینکه ما این کار مهم و با ارزش را قبول کردیم و تا به حال کسی متولی این کار نشد بیان کرد : باید یک تیم جامعی گردآوری شود و نظم خوبی به این کار داد تا کاری با وزن بالا صورت پذیرد و اعتقادم بر این است یا کاری را انجام ندهیم و یا اگر کاری انجام می دهیم با دقت و کیفیت بالا صورت گیرد .

.

.

وی پیشنهاد داد تا در صورت تائید دیگر اعضای کارگروه کتاب تاریخ آمل، از طریق فراخوان از افرادی که در شهر آمل از تاریخ و گذشته این شهر اطلاعات قابل توجهی از نظر آکادمیک و علمی دارند دعوت شود تا برای انجام این کار کمک نمایند .


× 1 = 6

کلمات کلیدی: