هدایت به بالا

شورای اسلامی شهر آمل | بررسی طرح سرویس مدارس و عدم جذب نیرو در چهاردهمین جلسه رسمی شورا
صفحه اصلی فید ارتباط با ما

   
  • سخن روز:  از دانشمندان بپرسید با حکما گفت و گو کنید با تهی دستان همنشینی نما یید.   'پیامبر اکرم(ص)'


بررسی طرح سرویس مدارس و عدم جذب نیرو در چهاردهمین جلسه رسمی شورا

چهاردهمین جلسه رسمی شورا صبح روز چهارشنبه ۹۶/۸/۳ با حضور کلیه اعضای شورا و خبرنگاران برگزار شد .

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر آمل، غلامحسین شفیع زاده رییس شورای اسلامی شهر آمل در این جلسه ضمن عرض تسلیت بمناسبت سالروز شهادت حضرت رقیه (س) گفت : خدمت رسانی به مردم مسئولیت خطیر و مهمی دارد و بدون تردید توفیق این امر مهم نیازمند هم اندیشی، تعامل و بکارگیری از ظرفیت های موجود است .

.

.

وی با بیان اینکه با توجه به مصوبه اخیر این شورا، جذب هرگونه نیرو تحت هر عنوانی در شهرداری و سازمان های وابسته ممنوع می باشد افزود : مردم بار امانت سنگینی را بر دوش ما گذاشته اند، هم باید به وظیفه ی سختی که پیش رو داریم واقف باشیم و هم باید افتخار کنیم که مردم فهیم آمل ما را لایق دانستند و به عنوان نمایندگان خود در شورا انتخاب کردند .

محمد محمدی نائب رییس شورای اسلامی شهر آمل نیز در این جلسه با اشاره به حمایت شورا و شهرداری از برخی کارهای فرهنگی و اجتماعی گفت : ما باید خودمان هم در این زمینه ها برنامه ریزی داشته باشیم و برگزار کننده برخی از اتفاقات در شهر باشیم اما باید در کنار اقدامات خودمان ادارات و نهادهای دیگر را نیز مورد حمایت قرار دهیم .

خسرو ابراهیم زاده سخنگوی شورای اسلامی شهر آمل گفت : ما سازمان های متعددی داریم و لزوم فعالیت های فرهنگی، هنری و اجتماعی در شهر می طلبد سازمان فرهنگی و ورزشی شهرداری هر چه سریع تر تاسیس شود و با اتحاد بین این سازمان، اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی، اداره ورزش و جوانان و سازمان تبلیغات اسلامی بتوانیم اقدامات قابل توجهی انجام دهیم .

وی پیگیری مرمت پل معلق آمل را خواستار شد و تصریح کرد : اخیرا مکاتبه ای از سوی شهرداری با سازمان میراث فرهنگی و گردشگری استان مبنی بر مرمت پل معلق آمل صورت گرفته و مدیر کل این سازمان نیز برای همکاری اعلام آمادگی نمودند و باید همت ویژه ای شود تا ترمیم این پل هر چه سریع تر شروع شود و ترمیم برخی از خانه های قدیمی که توسط شورای دوره قبل مصوب شده نیز در دستور کار قرار گیرد .

وی با اشاره به میزان ۷/۸ درصدی که برای پرداخت حق بیمه تامین اجتماعی از محل درآمد رانندگان سرویس مدارس در نظر گرفته شد خاطرنشان کرد : در شهرهای همجوار آمل بر اساس استعلامی که گرفته شد هیچ یک از آنها حق بیمه تامین اجتماعی که در آمل لحاظ می شود را پرداخت نمی کنند و ما باید تصمیم قاطع بگیریم تا هزینه های اضافی از آنها دریافت نشود و نرخ برای همه به یک اندازه تعیین گردد نه اینکه هر راننده سرویسی برای خودش هر نرخی که دوست داشته باشد تعیین بکند .

وی افزود : ما باید نظارت کنیم تا سلیقه ای عمل نشود، چرا برخی از مدارس طرح سرویس مدارس را اجرا می کنند و برخی دیگر اجرا نمی کنند ؟ پس وظیفه ی آموزش و پرورش چیست ؟ چرا در تعداد مسافر و دریافتی های سرویس مدارس نظارت نمی شود ؟ در حوزه حمل و نقل نرخ باید توسط سازمان تاکسیرانی اعمال شود .

مسعود تسلیمی عضو شورای اسلامی شهر آمل نیز در این جلسه اظهار داشت : کمیسیون های فرهنگی، فنی و … شورا با برنامه ریزی، همایش های مختلفی برگزار کنند تا موجب راهبری قوی شوراها در موضوعات مختلف و تاثیرات مثبت و در نهایت عملکرد مناسب شورا شود .

وی خاطرنشان کرد : در دوره چهارم شورا مقرر شده بود مدارس شهر را به صورت مساوی بین شرکت های پیمانکاری سرویس مدارس تقسیم کنند اما در حال حاضر مشاهده می شود که چنین چیزی نیست، آموزش و پرورش باید دریافت یکسان هزینه سرویس ها را کنترل کند .

جهانگیر آذری عضو شورای اسلامی شهر آمل نیز در این جلسه به اهمیت تعامل شورا و شهرداری با سازمان های مردم نهاد اشاره کرد و بیان داشت : مسلما بخشی از وظایف شوراها حمایت از NGO هایی است که در شهر فعالیت می کنند چرا که یقینا خیلی از این فعالیت ها در جهت منفعت عمومی است پس ما باید حمایت کنیم تا این NGO ها شکل بگیرد و در راستای پیشبرد اهداف آنها که اهداف ما نیز هست برنامه ریزی کنیم .

وی تصریح کرد : در سال جاری فرصتی برای ایجاد تغییر در سرویس مدارس وجود ندارد و پیشنهادم این است تا پایان شهریور سال آینده بستر سازی مناسب با ساماندهی شرکت ها صورت گیرد و آموزش و پرورش نیز مکلف شود تا بعد از آماده سازی کامل بستر این طرح از سال آینده به بهترین نحو ممکن اجرا شود .

فرشید لیتکوهی نماینده شورا در سازمان تاکسرانی شهرداری گفت : کلیه اعضای شورا حامی حقوق مردم خصوصا اقشار ضعیف هستند و ما وظیفه داریم به قانون احترام بگذاریم تا مردم نیز از ما الگو بگیرند .

وی با اشاره به واگذاری سرویس مدارس به پیمانکاران بخش خصوصی افزود : ما در این دوره از شورا میراث دار تصمیمی بودیم که در گذشته انجام شد و آموزش و پرورش که به عنوان متولی اجرای این طرح می باشد با مدیران مدارس، سازمان تاکسیرانی و نمایندگان اولیاء دانش آموزان جلسات مختلفی برگزار کردند و این تصمیمات گرفته شد تا سرویس مدارس به پیمانکاران بخش خصوصی واگذار گردد .

مسئول کمیسیون فنی شورای اسلامی شهر آمل افزود : صورتجلسه سرویس مدارس به شورا اعلام شد و شورا برای اتومبیل های سواری مبلغ ۱۰۰ هزار تومان برای هر دانش آموز و برای اتومبیل های ون مبلغ ۸۰ هزار تومان نرخ مصوب نمود اما متاسفانه امروز مشاهده می شود تا مبلغ ۱۳۰ هزار تومان هم از خانواده ها دریافت می شود .

وی افزود : صورتجلسه این طرح در پایان شهریور به دست ما رسید و ما فرصت کافی برای این کار نداشتیم و الان هم باید با همفکری و مشورت برای این مصوبه و آیین نامه حمل و نقل که از سوی هیئت وزیران مصوب شده تصمیم قاطعی بگیریم .

قاسم رسولی خزانه دار شورای اسلامی شهر آمل در این جلسه با بیان اینکه مردم ولی نعمت ما هستند و ما به عنوان نمایندگان مردم مدافع حقوق آنها هستیم گفت : اگر می خواهیم شورا در موضوعات مختلف ورود پیدا کند باید از دانش مهندسین، نخبگان و متخصصان شهر که همیشه آماده همکاری و کمک هستند بهره ببریم .

وی در ادامه سخنانش خواستار حمایت از ورزشکاران مدال آور آملی شد و افزود : خوشبختانه ورزشکاران آملی موفقیت های خوبی در رشته های مختلف ورزشی کسب کردند و ما باید آنها را مورد حمایت قرار دهیم .

عضو شورای اسلامی شهر آمل با بیان اینکه باید در خصوص سرویس مدارس تصمیم گیری شود چرا که در حال حاضر نظارتی بر فعالیت آنها نیست تصریح کرد : مقرر شد سرویس مدارس ساماندهی شود ولی مشاهده می شود که برخی از مدارس کار خود را انجام می دهند و آموزش و پرورش در خصوص نظارت بر سرویس مدارس اصلا حرفی نمی زند و فرافکنی رخ می دهد .

در پایان جلسه مقرر گردید در جلسه آتی کمیسیون اجتماعی شورا با حضور اعضای شورا، مدیر عامل سازمان تاکسیرانی شهرداری، نمایندگان آموزش و پرورش و پیمانکاران سرویس مدارس این موضوع بررسی و تصمیم گیری نهایی صورت گیرد .

.

 

 


− 2 = 3

کلمات کلیدی: