هدایت به بالا

شورای اسلامی شهر آمل | ابراهیم زاده رییس شورای اسلامی شهر آمل : شهرداری در حوزه شهر هوشمند ورود پیدا کند
صفحه اصلی فید ارتباط با ما

   
  • سخن روز:  نه لباس شهرت بپوش و نه لباسی که تو را بیمقدار جلوه دهد . امام صادق(ع)


ابراهیم زاده رییس شورای اسلامی شهر آمل : شهرداری در حوزه شهر هوشمند ورود پیدا کند

دهمین جلسه رسمی شورا در سال ۹۹ عصر روز چهارشنبه ۹۹/۲/۱۷ جهت ادامه بررسی بودجه سال ۹۹ شهرداری برگزار شد .

.

.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر آمل، خسرو ابراهیم زاده گفت : انتظار داریم وقتی مکاتبه ای از سوی شورا با شهرداری صورت می گیرد اولویت و تسریع در کار باشد چون بحث تصمیم گیری های شورا مطرح می باشد .

.

.

 رییس شورای اسلامی شهر آمل به مکاتبه با شهرداری در خصوص ساختمان معروف در مرکز شهر اشاره کرد و افزود : پیرو جلسه ای که با حضور شهردار، مدیران منطقه و معاونین و اعضای شورا برگزار شد یکسری سوالاتی بوده که ارسال نمودیم و مقرر شد از سوی شهرداری پاسخ داده شود ولی تا به امروز هیچ گونه پاسخی دریافت نکردیم .

وی با بیان اینکه در خصوص برگشت به کار نیروهای حجمی شرایط سلیقه ای در شهرداری انجام می شود تصریح کرد : خواسته همه اعضای شورا این است که نیروهای حجمی به محل کار قبلی خود برگشت نمایند و انتظار داریم این نیروها حداکثر ظرف دو سه روز آینده به مجموعه خودشان برگشت داده شوند .

ابراهیم زاده به موضوع طرح سوال از شهردار که توسط برخی از رسانه ها انعکاس داده شد اشاره کرد و گفت : طرح سوال قوانین و شرایط خاص خودش را دارد، اگر در طی مسیر، در راستای اجرای کار خودمان در برنامه هایی که شهردار ارائه داده، نتواند آنها را انجام بدهد یک یا چند عضو شورا طرح سوال می کنند که تا این لحظه چنین اتفاقی نیفتاده است .

وی ادامه داد : در بحث سرفصل عمرانی انتظار دارم خارج از هرگونه نگاه محله ای و منطقه ای اولویت هایی که تعریف کرده بودیم در دستور کار قرار گیرد و در حوزه زیباسازی اعتباراتی را برای بودجه اولیه در نظر بگیریم چرا که نگاه شهروندان به حوزه زیباسازی است و در این حوزه هم شهردار باید اولویت ها را با شوا هماهنگ کند و در کمیته ای که در حال شکل گرفتن است بتوانیم یک بودجه بسیار خوبی را در نظر بگیریم .

رییس شورای اسلامی شهر آمل خواستار افزایش بودجه پیشنهادی آسفالت از مبلغ ۱۲ میلیارد تومان به ۲۰ میلیارد تومان شد و بیان کرد : شهرداری بایستی همزمان با چندین پیمانکار قرارداد ببندد تا فصل گرم را برای آسفالت از دست ندهیم و کلیه عملیات آسفالت تا پایان شهریور انجام شود .

وی افزود : بازار قلب اقتصاد یک شهر است و انتظار داریم پروژه احیاء بازار قدیم آمل با تکمیل سقف آن به اتمام برسد . 

ابراهیم زاده به در دستور کار بودن تکمیل و مرمت ابنیه تاریخی و قدیمی سطح شهر در سالجاری اشاره کرد و گفت : شهرداری باید در حوزه شهر هوشمند ورود پیدا کند و یک ساز و کار تخصصی داشته باشد تا بتوانیم یک شرایط خوب در حوزه رفاه شهروندی را برای شهرندان خودمان به ارمغان بیاوریم .

فرشید لیتکوهی رییس کمیسیون فنی شورای اسلامی شهر آمل اظهار داشت : در پروژه های عمرانی نظارت یک امر مستمر و لازم است اما امروز علیرغم مکاتبه های شورا هیچ جواب رسمی نشنیدیم، واحد طراحی و نظارت شهرداری یکسری پروژه هایی را همه ساله بر اساس نیاز تعریف می کند اما در نهایت و در ادامه ما به عنوان دستگاه نظارت از سرنوشت آن پروژه اطلاع رسمی پیدا نمی کنیم، شهرداری بایستی گزارشات رسمی را به طور مستمر حداقل ماهانه به شورا ارائه نماید .

.

.

جهانگیر آذری منشی دوم شورای اسلامی شهر آمل گفت : شهرداری قسمتی از بلوارهایی که بازگشایی نشده و از منازل مردم می گذرد را بایستی با پرداخت هزینه زیاد ورود کند ولی خیلی از این مسیرها که زمین خالی است اگر قابلیت تفکیک و تغییر کاربری داشته باشد می توان ضمن بازگشایی مسیر، منبع درآمدی برای شهرداری ایجاد و سرانه خدمات را بگیریم همچنین می توان از املاک و پلاک هایی که متعلق به شهرداری است برای تهاتر استفاده کرد .

.

.

دکتر فرزین محمودی پاتی عضو شورای اسلامی شهر آمل در این جلسه بیان داشت :  شهرداری یک برنامه عملیاتی برای تک تک پروژه ها تدوین کند و برنامه هایش را در خصوص انتخاب پیمانکار، زمان استارت پروژه، روزشمار و … به شورا اعلام نماید و روی آن پروژه خاص تمرکز کند .

.

.

وی افزود : اعضای شورا پای کار هستند و به برخی از اتفاقات خوب و تحولاتی که در شهر قرار است بیفتد علاقه مند هستند اما شهرداری باید این اتفاقات، پروژه ها و تملکات را در یک ساختاری متمرکز کند در غیر این صورت در ساختار اداری شهرداری وارد یک بوروکراسی خواهد شد و هیچ گونه اتفاقی نخواهد افتاد .

مسعود تسلیمی رییس کمیسیون طرح، برنامه و توسعه شهری شورای اسلامی شهر آمل گفت : برای تعریض و تملک خیابان اعضای شورا می توانند از ظرفیت های بومی و محلی آن منطقه استفاده کنند تا بتوانیم پروژه ها را موقعیت شناسی کنیم، به نظر بنده هر بلواری قابلیت این را داشته باشد که بتوان قدرالسهم گرفت تا از آن برای اجرای پروژه ها هزینه کرد مناسب است، باید مطالعه و شناسایی کرد حتی کارگروهی تشکیل داد که اعضای شورا هم در آن حضور داشته باشند .

.

.

سید حمید هاشمی شهردار آمل نیز در این جلسه گفت : با توجه به اتفاقاتی که اخیرا رخ داده اهمیت شهر هوشمند خیلی به چشم می آید و اتوماسیون اداری و شهر هوشمند که در تهران و بسیاری از شهرهای بزرگ انجام می شود ارباب رجوع از سیستم اداری حذف می شود و با یک نرم افزار وارد سیستم شده، تقاضای استعلام، پروانه و پایان کار می کند و این موضوع خیلی به ما کمک می کند .

.

.

وی افزود : نکته دقیق و ظریفی که تقاضای ما است بحث دریافت وام است که در کنار بودجه ۲۰۵ میلیارد تومانی دیدیم، قطعا همه حوزه های اقتصادی در دنیا و در کشور ما دچار چالش شده اند و یکی از بحث های جبران آن دریافت وام است و مطمئنا این قول را خواهیم داد این وام فقط برای اجرای پروژههای عمرانی هزینه خواهد شد .


3 × = 15

کلمات کلیدی: