هدایت به بالا

شورای اسلامی شهر آمل | آمادگی و حمایت شورا، شهرداری آمل و خیرین کتابخانه ساز برای برطرف نمودن رنج کهنه حوزه کتابخوانی
صفحه اصلی فید ارتباط با ما

   
  • سخن روز:  آسايش آدمي، در زنداني كردن زبان است. پیامبر اکرم (ص )


آمادگی و حمایت شورا، شهرداری آمل و خیرین کتابخانه ساز برای برطرف نمودن رنج کهنه حوزه کتابخوانی

جلسه رسمی شورا عصر روز سه شنبه ۹۸/۷/۲ با حضور رییس و اعضای شورا، خیرین کتابخانه ساز ، رییس کتابخانه عمومی آمل و خبرنگاران در سالن اجتماعات شورا برگزار گردید .

.

.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر آمل، خسرو ابراهیم زاده در این جلسه ضمن عرض خیر مقدم به مهمانان حاضر در جلسه که برای یک تصمیم مهم و ضروری برای فرهنگ شهر آمل گرد هم آمدند گفت : امروز افتخار میزبانی خیرین مدرسه ساز را در پارلمان شهری داریم که برای تهیه زمین جهت احداث کتابخانه عمومی مرکزی در شهر آمل پا پیش گذاشتند .

.

.

رییس شورای اسلامی شهر آمل ضمن تبریک هفته دفاع مقدس و آغاز سال تحصیلی جدید گفت : امروز با توجه به وضعیت بد اقتصادی کشور اکثر شهرداری های کشور حال و روز خوبی ندارند، بر اساس گزارش شهرداری در ۶ ماهه اول سال جاری هزینه جاری در هر ماه حدود ۹ میلیارد تومان می باشد و جبران این هزینه تلاش مضاعف می خواهد و علاوه بر این هزینه ها بایستی اولویت های پروژه ها را هم مد نظر داشته باشیم و با توجه به تقاضای شهروندان بحث آسفالت را در دستور کار شهرداری قرار دادیم که در ۳ بخش فعالیت ها را شروع کردند و از محل بازآفرینی ۳۰۰ تن قیر از اداره کل راه و شهرسازی استان تهیه شد که بخش اعظمی از بافت قدیم و منطقه پائین بازار روکش آسفالت بطور کامل انجام شد و ۴۰۰ تن هم با مساعدت دکتر یوسفیان به مجموعه شهرداری تزریق خواهد شد که بر اساس اولویت هایی که داریم در بافت فرسوده انجام خواهیم داد همچنین بخشی هم در اعتبارات سالیانه داریم و در این فضا پیمانکارانی را انتخاب کردیم که فعالیت خود را در سطح شهر شروع کردند و انشاءا… رویکرد خوبی را در این حوزه تا آخر سال شاهد باشیم و پیش بینی کردیم ۴۰ تا ۴۵ درصد سطح شهر روکش آسفالت در سال جاری صورت گیرد .

وی با اشاره به اینکه اجرای سنگ فرش را در سطح شهر آغاز کردیم و پیمانکاران مشغول فعالیت هستند ادامه داد : در حوزه زیباسازی همکارانم در شورا دکتر محمودی، تسلیمی و لیتکوهی زحمات زیادی کشیدند و اولویت هایی را ترتیب دادند که الحمدالله فعالیت های خوبی صورت گرفت .

ابراهیم زاده با بیان اینکه حضور مهمانان و دلسوزان شهر در عرصه کتابخوانی امروز در صحن شورا نوید یک خبر خوب و خوش برای شهروندان می باشد اذعان داشت : در کل کشور جایگاه برتر علمی فرزندان این شهر بر کسی پوشیده نیست ولی متاسفانه شاهدیم در حوزه مطالعاتی و کتابخانه ای در استان در رتبه سیزدهم قرار داریم و این شرایط خوبی نیست و باید دست به دست هم دهیم و کمک کنیم .

وی تصریح کرد : مجمع خیرین جدا از فعالیت هایی که در حوزه های شهرستانی انجام می دهد به عنوان بازویی توانمند در این وانفسای اقتصادی در خیلی از امورات هم برای شهروندان و هم برای اجرای پروژه های خوب بهداشتی و درمانی قدم برداشتند و امروز هم در این وضع نامناسب اقتصادی خیرین کتابخانه ساز پا پیش گذاشتند و این رنج کهنه در حوزه کتابخوانی را ساماندهی می کنند و اعلام آمادگی و حمایت کردند تا در این عرصه ورود پیدا کنند .

رییس شورای اسلامی شهر آمل با بیان اینکه امیدوارم امروز به نتیجه اولیه برسیم تا در جلسه آتی که با حضور مدیر کل کتابخانه عمومی استان و فرماندار برگزار می شود بتوانیم این موضوع را نهایی بکنیم گفت : این کار یک عزم شهرستانی می خواهد و ما آمادگی داریم تا با حفظ مالکیت شهرداری اگر زمین هایی در حوزه شهری داریم با همکاری هم با توجه به اعتبار ملی که در نظر گرفته شده و حمایت هایی که خیرین اعلام آمادگی کردند بتوانیم کتابخانه ای برای فرزندانمان احداث کنیم .

دکتر فرزین محمودی پاتی عضو شورای اسلامی شهر آمل با بیان اینکه در دوره چهارم شورا جلساتی برگزار شد و شورا و شهرداری  تمایل به همکاری داشتند و اعلام آمادگی نمودند اظهار داشت : یک بنای تاریخی پشت کتابخانه عمومی مرکزی شهر بنام بقعه خضر در حال حاضر وجود دارد که می تواند به یک فضای فرهنگی تبدیل شود .

.

.

وی پیشنهاد داد تا کمیته ای برای پیگیری این کار تشکیل شود تا این موضوع در دستور کار قرار گیرد .

عضو شورای اسلامی شهر آمل افزود : پارک های زیادی در شهر با وسعت زیاد وجود دارد که می توان این فضا را در آنجا پیاده کرد و اگر کتابخانه موجود با این فضاها تهاتر شود به راحتی می توان این کار را اجرایی کرد .

محمد محمدی عضو شورای اسلامی شهر آمل نیز در این جلسه با بیان اینکه شهر آمل سال های سال رتبه اول کتابخوانی استان را دارد ولی متاسفانه از نظر فضای کتابخانه ای رتبه ۱۳ استان را دارد گفت : دو راه برای رفع این مشکل وجود دارد یکی این که فضای موجود با زمینی که متعلق به شهرداری باشد تهاتر شود تا گره ترافیکی روبروی بیمارستان ۱۷ شهریور هم مرتفع شود و راه دوم این است که از نظر قانونی شهرداری می تواند برای این امر زمین اختصاص دهد و با توجه به اینکه نیم درصد از بودجه عمرانی شهرداری بر اساس قانون به کتابخانه عمومی اختصاص دارد تقاضا دارم مصوبه ای تنظیم شود تا این نیم درصد برای این شهر هزینه شود و به این امر اختصاص پیدا کند .

.

.

جهانگیر آذری عضو شورای اسلامی شهر آمل گفت : از کسانی که انسانیت، انسان دوستی و نوع دوستی را در پیش گرفتند و تلاش می کنند تقدیر می کنم و امیدوارم با کمک هم بتوانیم راهی که در پیش گرفتند را به سرانجام خوبی برسانیم .

.

.

وی افزود : جلساتی مبنی بر در اختیار قراردادن زمینی در محوطه پارک دهکده طلایی با هماهنگی آب منطقه ای استان برای تخصیص به این امر برگزار شد ولی متاسفانه با توجه به سیل اخیر از سوی قوه قضائیه ابلاغیه ای به دادستانی های کل کشور در خصوص آزادسازی بستر و حریم رودخانه ها داده شد که این مکان منتفی شد و آمادگی داریم در فضاهای دیگر کمک کنیم .

مجید صادقی راد رییس کتابخانه عمومی آمل نیز در این جلسه گفت : ما محدودیت زمان داریم و با توجه به اینکه اعتبار ملی برای این امر وجود دارد با عنایت به ماده ۲۳ قانون اگر موفق نشویم در حوزه شهری زمین تهیه کنیم این فضا در خارج از حریم شهر ایجاد خواهد شد ولی ما تلاش داریم تا احداث این فضا برای دسترسی آسان همه مرکزیت داشته باشد .

.

.

وی افزود : ما باید دونگاه داشته باشیم یکی کوتاه مدت و دیگری بلندمدت و در بلند مدت باید ۸ کتابخانه در شهر احداث شود و این جزو ضرورت فرهنگی شهر می باشد .


9 × = 81

کلمات کلیدی: