هدایت به بالا

شورای اسلامی شهر آمل | آئین معارفه سی و هشتمین شهردار آمل برگزار شد
صفحه اصلی فید ارتباط با ما

   
  • سخن روز:  از دانشمندان بپرسید با حکما گفت و گو کنید با تهی دستان همنشینی نما یید.   'پیامبر اکرم(ص)'


آئین معارفه سی و هشتمین شهردار آمل برگزار شد

رازجویان معاون عمرانی استاندار مازندران : زمانی می توان شهر را به جایگاه بالایی رساند که پروژه های عمرانی به سرانجام مطلوبی برسد

آئین معارفه سی ‌و هشتمین شهردار آمل و تودیع و تکریم احمد امیرسلیمانی شهردار سابق با حضور مردم، مسئولان استانی و شهرستانی در سالن همایش شهرداری آمل برگزار شد .

.

.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر آمل، دکتر مهدی رازجویان خواستار شناسایی و ساماندهی سکونتگاه های غیر رسمی شهر آمل شد و گفت : شهر آمل دارای ظرفیت های بالایی است و شهرداری موفق است که با کلیه نیروها و نهادها ارتباط برقرار کند .

معاون عمرانی استاندار مازندران با بیان اینکه زمانی می توان شهر را به جایگاه بالایی رساند که پروژه های عمرانی به سرانجام مطلوبی برسد افزود : اگر شهری پارک محله و ایجاد فضای سبز شهری جهت تجمع و فضای سالم برای افزایش هم افزایی مردم، فرهنگسرا و فضای ورزشی کافی داشته باشد موفقیت مدیریت شهری را نشان می دهد .

وی تصریح کرد : در اجرای پروژه ها باید با دخیل کردن مردم برای توسعه شهر استفاده کرد همچنین شهردار باید علاوه بر نگاه اجتماعی به امر فرهنگ و استفاده از رسانه نیز اهمیت بدهد .

رازجویان با بیان اینکه زیباسازی و توجه به مبلمان شهری از سوی مدیریت شهری باید مورد لحاظ قرار گیرد تا توجه مردم به عملکرد مدیران شهری و اعتمادسازی به آنها ایجاد شود تاکید کرد : دانش و آگاهی دو بازوی قدرتمند در امور شهری هستند و با وجود این دو بازو قانون شهرداری نیز باید حاکمیت باشد .

وی با بیان اینکه آموزش، اطلاع رسانی و تلاش در جهت جذب سرمایه‌گذار برای توسعه شهر حائز اهمیت است و زمانی شهرداری موفق است که درآمد پایدار برای شهر ایجاد شود و به عنوان مولفه کار از سوی شهردار قرار گیرد افزود :  شناسایی نقاط کور، محرومیت زدایی و سکونتگاههای غیر رسمی از مهمترین اهداف شورا و شهردار است و بکارگیری از آنها در امورات شهری باید مهم تلقی شود .

.

.

یوسفیان نماینده مردم آمل در مجلس : مردم آمل قدرشناس و شایسته هستند و مسئولان شهری باید برای این مردم گام بردارند

عزت‌الله یوسفیان‌ملا نیز در این آئین با بیان اینکه اتحاد و همدلی مسئولان یک شهر باعث پیشرفت، ترقی و آبادانی می‌شود گفت : یکی از مسائل مهمی که از لحاظ اخلاقی و حیثیتی مدیران را زیر سوال می برد مسئله مالی در فعالیت مسئولان است و خدا را شاکریم که در این چند سال شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر آمل در این خصوص هیچ گونه مشکلی نداشته اند .

نماینده مردم آمل در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه الحمدا… ۱۸ پروژه ملی در سطح شهرستان در حال اجراست افزود : در اجرای پروژه های شهری دولت باید تسهیلات پرداخت کند و در همین راستا از دولت خواستار شدیم تا برای تامین اعتبار پروژه ها اقدام کند .

وی با اشاره به افزایش قیمت بنزین و با بیان اینکه دولت در مسئله بنزین تدبیر مناسبی نکرده اذعان داشت : متاسفانه افزایش قیمت بنزین نگرانی شدید مردم و برخی از مسئولان را در پی داشته و سبب سوء استفاده دشمنان برای تشدید در اعتراضات کشور و تبعات فراوانی از جمله کشته و زخمی شدن مردم و تخریب اموال دولتی و مردمی شد .

یوسفیان ملا با بیان اینکه در کشور ما همه چیز از سوخت شروع می شود و افزایش قیمت سوخت زنجیروار تاثیر زیادی بر کلیه کالاها دارد افزود : مردم آمل قدرشناس و شایسته هستند و مسئولان شهری باید برای این مردم گام بردارند تا اعتماد را ایجاد کنند .

وی در زمینه زباله این شهر با بیان اینکه برطرف کردن معضل زباله باید در اولویت جدی فعالیت شهردار باشد عنوان کرد : برای زمین پاساکش با سازمان اوقاف توافق انجام شد و با توجه به اینکه تخلیه زباله در زمین عمارت چهل سال قبل و پیش از احداث سد شروع شده بود، مسائل مطرح شده ربطی به ساخت سد ندارد؛ همچنین یک میلیارد تومان بصورت نقدی به حساب سازمان اوقاف واریز شد و شهردار جدید باید برنامه زباله را سرفصل برنامه‌ها و پروژه‌ هایش قرار دهد تا این معضل برطرف شود .

نماینده مردم آمل خاطرنشان کرد : برای بسترسازی رودخانه هراز نیز اعلام آمادگی جهت تخصیص و جذب اعتبار داریم و بسترسازی هشت کیلومتر از این مسیر که بسیار مهم است در دستور کار قرار گرفته است؛ همچنین برای تعریض خیابان امام رضا (ع) نیز تلاش خواهیم کرد تا اقدامات بیشتری انجام شود .

یوسفیان‌ملا با اشاره به همت شورای اسلامی شهر و شهردار در پیشبرد اهداف شهری، گفت : در تعریض خیابان امام رضا (ع) باید اقدامات بیشتری انجام شود زیرا مردم خدمات مدیران را می‌بینند، درک می‌کنند و به آن نمره می‌دهند.

.

.

حجت الاسلام مرتضوی امام جمعه شهرستان آمل : دین مبین اسلام سعی و تلاش و خدمت صادقانه را ستایش می کند و با مردم بودن باید از سوی مسئولان اجرایی شود

حجت‌الاسلام سید جلیل مرتضوی در این مراسم با بیان اینکه خدمت به مردم بالاترین ارزش هاست و مورد قبول مردم جامعه نیز می باشد بیان داشت : دین مبین اسلام تن پروری را زشت و سعی و تلاش و خدمت صادقانه به مردم با ایمان و عمل صالح را ستایش می کند و مسئولان باید برای مردم تلاش شبانه روزی داشته باشند چرا که هر عملی که برای رضای خداوند باشد، مطمئنا جای خودش را هم در میان مردم و هم درنزد خداوند باز خواهد کرد و ماندگار می ماند .

امام جمعه شهرستان آمل با بیان اینکه برای ارائه خدمت به مردم باید در مجموعه همت و همکاری وجود داشته باشد، تاکید کرد : برای توسعه همه جانبه آمل باید منیت را کنار گذاشت و همانطوری که احمد امیرسلیمانی شهردار سابق آمل در حد توان و امکاناتی که در اختیار داشت عملکرد مثبتی داشتند شهردار جدید نیز با عزم و اراده جدی برای پیگیری امور شهری، توسعه و عمران و آبادانی شهر گام بردارد و انتظار داریم در مدت باقی مانده عمر شورا اعضای شورا با وحدت و همدلی و همراهی شهردار جدید عملکرد قابل توجهی داشته باشند تا مردم این خدمات را ببینند و به نمایندگان خود اعتماد کنند .

وی افزود : شهردار جدید، فردی جوان، پرتلاش و تحصیلکرده است و با همکاری مدیران می تواند به اهداف شهر برسد .

حجت‌الاسلام مرتضوی تصریح کرد : زباله یک معضل بزرگی است که امروزه باعث ایجاد بیماری‌های زیادی شده و برای رفع این مشکل باید با یکپارچگی نسبت به رفع آن اقدام نمود .

.

ابراهیم زاده رییس شورای اسلامی شهر آمل : استان مازندران یک کلانشهر است و باید فاصله شهرها را برداریم و اتحاد داشته باشیم

خسرو ابراهیم زاده نیز در این آئین اظهار داشت : آمل شهر حماسه‌سازان دفاع مقدس است، شهری که امام راحل در وصیت نامه خود از آن به نیکی یاد کردند، شهری که افتخار آفرینان زیادی در حوزه‌های علمی، تاریخی و ورزشی دارد و حضور دو علامتین و فرزانگان نشان از اهمیت این شهرستان می باشد .

رئیس شورای اسلامی شهر آمل افزود : احمد امیرسلیمانی در مدت زمان ۹ سال با تلاش شبانه روزی و احداث پروژه‌های بزرگ و ماندگار منشا بسیاری از پیشرفت ها در این شهر بوده است.

.

.

وی با تاکید بر اینکه انتقاد از شهردار غیر بومی اصولی نیست خاطرنشان کرد : استان مازندران یک کلانشهر است و باید فاصله شهرها را برداریم و اتحاد داشته باشیم ، وقتی نماینده آمل در خصوص معضل زباله صحبت می کند، انتظار داریم در مجمع نمایندگان استان مازندران تمام نمایندگان استان حمایت کنند، زمانی که کارخانه زباله سوز در ساری یا نوشهر افتتاح می‌شود بسیاری از مشکلات زیست محیطی استان برطرف می‌شود ولی متاسفانه در باور و عمل این اتحاد در بین مدیران استانی و نمایندگان مجلس دیده نمی شود و بسیاری از طرح های کلان با بخشی نگری مدیران استانی بخصوص نمایندگان مردم استان در مجلس در سطح مازندران روی زمین مانده و این مسئله استان ما را عقب انداخته است .

ابراهیم زاده از انتخاب شرکت برنده مناقصه ساخت کارخانه زباله سوز با فناوری جدید در این شهر با تعیین تکلیف و برآورد شرایط مالی این شرکت توسط وزارت کشور خبر داد و گفت : از دی ماه سال ۹۶ فراخوان عمومی برای جذب سرمایه گذار انجام شد و ۱۹ شرکت داخلی و خارجی در مناقصه شرکت کردند که در مرحله بررسی فنی ۹ شرکت در ارزیابی فنی و مالی انتخاب و در نهایت یک شرکت با شرایط همه جانبه و خاص از سوی وزارت کشور انتخاب شد تا در ساخت کارخانه زباله سوز با فناوری های جدید در آمل با تامین ۸۰ درصد هزینه توسط دولت و ۲۰ درصد شرکت سرمایه گذار در این شهر اجرایی شود .

وی به بسترسازی رودخانه هراز اشاره کرد و ادامه داد : خوشبختانه ساماندهی و زیباسازی حریم رودخانه هراز که به دلیل فرآیند بوروکراسی اداری در سطح استان و شهرستان چندسالی به تاخیر افتاد شرایط اجرای این طرح هم اکنون فراهم شده است که امیداوریم شهردار جدید با جدیت و بکارگیری تمام توان، این طرح را اجرا و به پایان برساند .

رئیس شورای اسلامی شهر آمل افزود : انصافا مردم آمل قدرشناس و دعاگوی مدیران خوش خدمت به شهروندان هستند و آقای امیرسلیمانی از جمله مدیران و شهردارانی بوده که با احداث پروژه های بزرگ و ماندگار منشا بسیاری از پیشرفت ها در این شهر بودند .

ابراهیم زاده از خبرنگاران به عنوان یار دهم و هاشمی یار یازدهم شورا یاد کرد و تصریح کرد : زمان که هاشمی در جلسه شورای شهر حضور پیدا کرد از او در خصوص زمان کم مدیریتش پرسیدیم و او جواب داد من شهردار ۲۴ ساعته هستم و در زمان کم با چند شیف می توان کارهای بزرگی کرد و این جمله تاثیرگذاری بود .

وی با بیان اینکه در مدت باقیمانده ۲۱ ماه از عمر شورای شهر سعی داریم با همت شهردار جدید دست به اقدامات سازنده و ارزشمند برای مردم آمل بزنیم افزود : شهردار جدید از ابتدای هفته آینده برای وصول مطالبات ممیزی را آغاز و برای پروژهای عمرانی اقدام کند، چرا که شهر آمل به اجرای پروژه های بزرگ عادت دارد .

در پایان این مراسم حکم انتصاب سید حمید هاشمی به عنوان شهردار جدید که به امضای وزیر کشور رسیده، از سوی معاون عمرانی استاندار مازندران اهدا و با اهدای لوح تقدیر از عملکرد ۹ ساله احمد امیر سلیمانی شهردار سابق آمل و زحمات علی محمد مقدس و دوست محمد کوهستانی که سرپرستی شهرداری را به عهده داشتند تقدیر شد .

.


× 2 = 14

کلمات کلیدی: